Zespół

Karolina Zbytniewska, redaktor naczelna (zbytniewska@euractiv.pl)

Karolina Zbytniewska

Z wykształcenia europeistka i amerykanistka, kończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Anglii, z erasmusowym epizodem na Freie Universitaet w Berlinie. Po doświadczeniach w Parlamencie Europejskim, Ministerstwie Środowiska, a także w licznych mediach w charakterze dziennikarki freelancera, z EURACTIV.pl związała się w 2010 r. Na początku jako dziennikarka, potem również dyrektor zarządzająca i redaktor naczelna. Jej analizy, opinie i wywiady publikowane są jednocześnie przez anglojęzyczny serwis ogólnoeuropejski EURACTIV.com. Karolina często reprezentuje redakcję w radiu i telewizji w charakterze eksperta ds. europejskich, amerykańskich i międzynarodowych.

 

Barbara Bodalska, starsza redaktor (bodalska@euractiv.pl)

Barbara Bodalska

Starsza redaktor EurActiv.pl, związana z naszym serwisem od początku jego istnienia. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym na warszawskiej Akademii Medycznej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w latach 90. XX w., niemal od początku zajmując się sprawami zagranicznymi i tematyką europejską. Pracowała jako redaktor m.in. w Radiu Zet, „Obserwatorze Codziennym” oraz Polskim Radiu. Następnie na 12 lat związała się z Polską Agencją Prasową, gdzie przybliżała Polakom bieżące wydarzenia europejskie i działalność instytucji unijnych jako redaktor naczelna serwisu EuroPAP. To laureatka nagrody „Europejskie Pióro 2005” przyznawanej dla dziennikarzy promujących tematykę europejską. W 2015 r. została odznaczona przez ambasadora Francji w Polsce Pierre`a Buhlera Narodowym Orderem Zasługi dla Francji.

 

Michał Strzałkowski, starszy dziennikarz/redaktor (strzalkowski@euractiv.pl)

Michał Strzałkowski

Dziennikarz z niemal 20-letnim doświadczeniem. Zaczynał jako licealista od współpracy z lokalnym kieleckim dziennikiem „Słowo” oraz Radiem Kielce. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Od razu związał się z mediami. Zaczynał jako reporter i autor studenckich audycji w radiu TOK FM, pisał reportaże i recenzje filmowe do miesięcznika „Gazeta Studencka”. Od 2004 do 2017 roku pracował w Polskim Radiu, przez ostatnie kilka lat w Redakcji Publicystyki Międzynarodowej. Prowadził i przygotowywał audycje dla „Jedynki”, „Dwójki, „Czwórki”, Polskiego Radia 24 oraz Polskiego Radia dla Zagranicy. Współpracował z Informacyjną Agencją Radiową oraz portalem PolskieRadio.pl. Relacjonował wydarzenia z wielu miejsc na świecie. Przygotowywał relacje z unijnych i natowskich szczytów, ale także z gruzińskich gór, tadżyckich bezdroży, ukraińskiej rewolucji czy libańsko-syryjskiego pogranicza. Współpracował również z TVP, prowadząc między innymi program „Z daleka, a z bliska” w TVP Polonia. W wolnych chwilach pisze książki dla dzieci.

 

Aleksandra Kluczka, Project Manager (aleksandra.kluczka@euractiv.pl)

Zdjęcie użytkownika Aleksandra Kluczka.
Studiowała handel zagraniczny i stosunki międzynarodowe ze specjalnością polityka i komunikacja międzynarodowa. Pracowała ponad 2 lata w Brukseli, pełniąc funkcję Prezydentki, a wcześniej Wiceprezydentki i Dyrektorki ds. Relacji Zewnętrznych Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Europe, zarządzając i reprezentując europejską sieć 13 000 studentów. Działała również w innych organizacjach europejskiego społeczeństwa obywatelskiego, będąc członkinią zarządu European Movement International (2014-2017) i European Civic Forum. W latach 2014-2015 była Młodą Ambasadorką Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Marta Wnuk, Communications Coordinator (marta.wnuk@euractiv.pl)

Absolwentka stosunków międzynarodowych i europeistyki, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim  i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas stażu w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Polsce wspierała organizację Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego oraz pomagała w organizacji szczytu NATO w Polsce jako wolontariusz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma za sobą również pięcioletnią aktywność w Europejskim Forum Studentów AEGEE, gdzie była zaangażowana w szereg projektów młodzieżowych  o zarówno zasięgu lokalym, jaki i europejskim.  Interesuje ją w szczególności tematyka Partnerstwa Wschodniego oraz relacje zewnętrzne Unii Europejskiej.

Maria Graczyk, współzałożycielka EURACTIV.pl & starsza redaktor (graczyk@euractiv.pl)

Współpraca korektorska

Mariola Niedbał (mariola_en@go2.pl)

Współpraca przy projektach graficznych

miazgastudio.com

EURACTIV.pl jest polską odsłoną europejskiej sieci portali informacyjnych EURACTIV, opisującej rzeczywistość europejską z perspektywy 12 państw Europy w 12 językach. Codziennie publikujemy autorskie artykuły prasowe dotyczące najważniejszych spraw europejskich, ale też krajowych, dziś już nieodłącznie powiązanych z unijnymi.