Zespół

Karolina Zbytniewska, redaktor naczelna (zbytniewska@euractiv.pl)

Karolina Zbytniewska

Z wykształcenia europeistka i amerykanistka, kończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Anglii, z erasmusowym epizodem na Freie Universitaet w Berlinie. Po doświadczeniach w Parlamencie Europejskim, Ministerstwie Środowiska, OBWE, a także w licznych mediach w charakterze dziennikarki freelancera, z EURACTIV.pl związała się w 2010 r. Na początku jako dziennikarka, potem również dyrektor zarządzająca i redaktor naczelna. Jej analizy, opinie i wywiady publikowane są jednocześnie przez anglojęzyczny serwis ogólnoeuropejski EURACTIV.com. Karolina często reprezentuje redakcję w radiu i telewizji w charakterze eksperta ds. europejskich, amerykańskich i międzynarodowych.


Barbara Bodalska, starsza redaktor

Barbara Bodalska

Starsza redaktor EURACTIV.pl, związana z naszym serwisem od początku jego istnienia. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym na warszawskiej Akademii Medycznej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w latach 90. XX w., niemal od początku zajmując się sprawami zagranicznymi i tematyką europejską. Pracowała jako redaktor m.in. w Radiu Zet, „Obserwatorze Codziennym” oraz Polskim Radiu. Następnie na 12 lat związała się z Polską Agencją Prasową, gdzie przybliżała Polakom bieżące wydarzenia europejskie i działalność instytucji unijnych jako redaktor naczelna serwisu EuroPAP. To laureatka nagrody „Europejskie Pióro 2005” przyznawanej dla dziennikarzy promujących tematykę europejską. W 2015 r. została odznaczona przez ambasadora Francji w Polsce Pierre`a Buhlera Narodowym Orderem Zasługi dla Francji.


Monika Mojak, Project and Communication Manager (monika.mojak@euractiv.pl)

Absolwentka Prawa i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz stypendystka programu Erasmus+ na University of West Bochemia w Czechach. Interesuje się tematyką związaną z sytuacją polityczną i społeczną krajów Partnerstwa Wschodniego, prawem międzynarodowym i dyplomatycznym oraz  polityką europejską.


Mateusz Kucharczyk, dziennikarz

Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości zajmujący się historią polityczną XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Obecnie „nawrócony” na współczesność, zainteresowany sprawami europejskimi zarówno w wymiarze politycznym, jak i kulturowym.


Aleksandra Krzysztoszek, dziennikarka 

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczka ustna i pisemna. Zainteresowana głównie sprawami NATO i szerzej obronności, europejskiej i światowej dyplomacji oraz polityką i kulturą Austrii, Holandii, krajów skandynawskich i bałtyckich.


Bartosz Sieniawski, dziennikarz 

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pochodzący z Częstochowy. Interesuje się historią dwudziestolecia międzywojennego i polityką europejską tego okresu, a z zagadnień współczesnych – skrajnymi opcjami politycznymi oraz ich aktywnością w Europie i na świecie.


Paulina Borowska, Junior Project Coordinator

Absolwentka studiów licencjackich na kierunkach europeistyka i politologia na Uniwersytecie Warszawskim, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku politologia. Zainteresowana tematyką międzynarodową i sprawami europejskimi, a w szczególności bieżącymi wyzwaniami dla integracji europejskiej w kontekście m. in. rządów prawa, wolności mediów i eurosceptycyzmu.


Kinga Wysocka, Junior Project Coordinator

Absolwentka Dyplomacji na Uniwersytecie Gdańskim i stypendystka programu Erasmus+ na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Obecnie studentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką krajów Europy Zachodniej oraz Ameryki Południowej.


Martyna Kompała, Junior Project Coordinator

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz studentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się głównie polityką społeczną i klimatyczną Unii Europejskiej.


Klaudia Klimek, Account Manager

Absolwentka Dyplomacji Europejskiej oraz studentka Stosunków Międzynarodowych w zakresie gospodarczym na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się polityką bliskowschodnią, głównie obszarem wpływów tureckich, Europą Środkowo-Wschodnią oraz szeroko pojętą dyplomacją.


Maria Graczyk, współzałożycielka EURACTIV.pl & starsza redaktor (magraczyk2@gmail.com)


Współpraca przy projektach graficznych: miazgastudio.com


Współpraca korektorska:  Mariola Niedbał (mariola_en@go2.pl)


EURACTIV.pl  to ekspercki portal informacyjny specjalizujący się w sprawach europejskich i międzynarodowych należący do ogólnoeuropejskiej sieci portali informacyjnych EURACTIV. Codziennie opisujemy, analizujemy i komentujemy politykę i gospodarkę Unii Europejskiej, jej państw członkowskich, krajów sąsiedztwa i globalnych partnerów strategicznych.{„type”:”block”,”srcIndex”:0,”srcClientId”:”7bef9074-d049-4bb2-9e50-0efadc749642″,”srcRootClientId”:”d881c485-fba1-4dd8-b91c-14f9fafc5995″}