Zespół

Karolina Zbytniewska, redaktor naczelna (zbytniewska@euractiv.pl)

Karolina Zbytniewska

Z wykształcenia europeistka i amerykanistka, kończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Anglii, z erasmusowym epizodem na Freie Universitaet w Berlinie. Po doświadczeniach w Parlamencie Europejskim, Ministerstwie Środowiska, OBWE, a także w licznych mediach w charakterze dziennikarki freelancera, z EURACTIV.pl związała się w 2010 r. Na początku jako dziennikarka, potem również dyrektor zarządzająca i redaktor naczelna. Jej analizy, opinie i wywiady publikowane są jednocześnie przez anglojęzyczny serwis ogólnoeuropejski EURACTIV.com. Karolina często reprezentuje redakcję w radiu i telewizji w charakterze eksperta ds. europejskich, amerykańskich i międzynarodowych.


Barbara Bodalska, starsza redaktor (bodalska@euractiv.pl)

Barbara Bodalska

Starsza redaktor EURACTIV.pl, związana z naszym serwisem od początku jego istnienia. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym na warszawskiej Akademii Medycznej. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w latach 90. XX w., niemal od początku zajmując się sprawami zagranicznymi i tematyką europejską. Pracowała jako redaktor m.in. w Radiu Zet, „Obserwatorze Codziennym” oraz Polskim Radiu. Następnie na 12 lat związała się z Polską Agencją Prasową, gdzie przybliżała Polakom bieżące wydarzenia europejskie i działalność instytucji unijnych jako redaktor naczelna serwisu EuroPAP. To laureatka nagrody „Europejskie Pióro 2005” przyznawanej dla dziennikarzy promujących tematykę europejską. W 2015 r. została odznaczona przez ambasadora Francji w Polsce Pierre`a Buhlera Narodowym Orderem Zasługi dla Francji.


Michał Strzałkowski, starszy dziennikarz/redaktor (strzalkowski@euractiv.pl)

Michał Strzałkowski

Dziennikarz z niemal 20-letnim doświadczeniem. Zaczynał jako licealista od współpracy z lokalnym kieleckim dziennikiem „Słowo” oraz Radiem Kielce. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Od razu związał się z mediami. Zaczynał jako reporter i autor studenckich audycji w radiu TOK FM, pisał reportaże i recenzje filmowe do miesięcznika „Gazeta Studencka”. Od 2004 do 2017 roku pracował w Polskim Radiu, przez ostatnie kilka lat w Redakcji Publicystyki Międzynarodowej. Prowadził i przygotowywał audycje dla „Jedynki”, „Dwójki, „Czwórki”, Polskiego Radia 24 oraz Polskiego Radia dla Zagranicy. Współpracował z Informacyjną Agencją Radiową oraz portalem PolskieRadio.pl. Relacjonował wydarzenia z wielu miejsc na świecie. Przygotowywał relacje z unijnych i natowskich szczytów, ale także z gruzińskich gór, tadżyckich bezdroży, ukraińskiej rewolucji czy libańsko-syryjskiego pogranicza. Współpracował również z TVP, prowadząc między innymi program „Z daleka, a z bliska” w TVP Polonia. W wolnych chwilach pisze książki dla dzieci.


Łukasz Gadzała, Project Manager (lukasz.gadzala@euractiv.pl)

Absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie University of Birmingham. Chętnie pisze o polityce międzynarodowej, szczególnie bliska jest mu tematyka amerykańska. Publikował na łamach „Rzeczpospolitej”, „Przeglądu Politycznego”, „Nowej Konfederacji”, „Liberte!” czy Centrum Studiów Polska-Azja. W wolnych chwilach pisze też o kolarstwie szosowym.


Mateusz Kucharczyk, dziennikarz

Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości zajmujący się historią polityczną XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Obecnie „nawrócony” na współczesność, zainteresowany sprawami europejskimi zarówno w wymiarze politycznym, jak i kulturowym.


Magdalena Bryś – współpraca dziennikarska

Absolwentka stosunków międzynarodowych, studiów wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. Obecnie studiuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach m.in. EVS w Słowacji, Rumunii i Macedonii oraz konferencjach w formacie Model European Union (np. w Belgradzie). Interesuje się regionem Bałkanów, innowacjami społecznymi oraz nowymi technologiami.


Kacper Ochman, dziennikarz (kacper.ochman@euractiv.pl)

Absolwent europeistyki i studiów euroazjatyckich na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie doktorant na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Współpracuje i pisze teksty m.in. dla portalu eastbook.eu czy dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Jego główne zainteresowania to sytuacja polityczna w państwach Kaukazu Południowego i Azji Centralnej.


Maria Graczyk, współzałożycielka EURACTIV.pl & starsza redaktor (magraczyk2@gmail.com)


Współpraca przy projektach graficznych: miazgastudio.com


Współpraca korektorska:  Mariola Niedbał (mariola_en@go2.pl)


EURACTIV.pl  to ekspercki portal informacyjny specjalizujący się w sprawach europejskich i międzynarodowych należący do ogólnoeuropejskiej sieci portali informacyjnych EURACTIV. Codziennie opisujemy, analizujemy i komentujemy politykę i gospodarkę Unii Europejskiej, jej państw członkowskich, krajów sąsiedztwa i globalnych partnerów strategicznych.