WEBINAR: Sprawiedliwa Transformacja Regionów Węglowych – Jak to zrobimy?

Sprawiedliwa Transformacja, regiony węglowe, regiony górnicze, Unia Europejska, Polska, Niemcy, kopalnie, górnicy, Fundusz Sprawiedliwej Transformacji

Sprawiedliwa Transformacja Regionów Węglowych - Jak to zrobimy? / Just Transition of Coal Regions - How to make it "just"?

Redakcja EURACTIV Polska wraz z Fundacją Konrada Adenauera oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce mają zaszczyt zaprosić na webinar pt. „Sprawiedliwa Transformacja Regionów Węglowych Jak to zrobimy?”.

 

Wydarzenie ma na celu przedstawienie działań podejmowanych w zakresie transformacji regionów górniczych, zarówno na poziomie unijnym, jak i krajowym i samorządowym.

Zaprezentowane zostaną nie tylko główne wyzwania stojące przed tymi regionami, ale również szanse jakie może stworzyć odejście od wydobycia węgla w sprawiedliwy sposób.

Na powyższe tematy dyskutować będą najlepsi eksperci z Polski i Niemiec:

  • Bernd Biervert, szef działu  przemian ekologicznych i społecznych w Dyrekcji ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej,
  • Philipp Litz, kierownik projektu „Międzynarodowa Transformacja Węgla” w Agora Energiewende,
  • Maciej Sytek, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie
  • Izabela Zygmunt, ekspertka ds. transformacji energetycznych w CEE Bankwatch oraz Polskiej Zielonej Sieci.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku w języku polskim.

 

Kontakt:  euractiv@euractiv.pl

 

Disclaimer: Projekt sfinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie poglądy autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji zawartych w tym tekście.