Polaryzacja polityczna i społeczna w Europie

Debata Ayrault

Kiedy:
Grudzień 3, 2019 całodniowy
2019-12-03T00:00:00+01:00
2019-12-04T00:00:00+01:00
Gdzie:
Audytorium Maximum UJ, Sala Wystawowa
ul. Krupnicza 33
31-351 Kraków
Polaryzacja polityczna i społeczna w Europie @ Audytorium Maximum UJ, Sala Wystawowa

Przy wsparciu Fundacji ZEIT Fundacja Genshagen organizuje cykl wydarzeń poświęconych objawom, przyczynom i konsekwencjom polaryzacji politycznej i społecznej w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec, Francji i Polski. Po rundzie otwarcia w Nantes (Francja) seria będzie kontynuowana we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie 3 grudnia 2019 roku.

 

W godzinach 18:00-20:00 zapraszamy na dyskusję panelową „Polaryzacja polityczna i społeczna w Europie” z udziałem byłego premiera i ministra spraw zagranicznych Francji Jeana-Marca Ayraulta, byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Potteringa oraz  posła i przewodniczącego parlamentarnej grupy ds. relacji polsko-niemieckich Bartłomieja Wróblewskiego (PiS).

Dyskusję moderować będzie red. naczelna EURACTIV.pl Karolina Zbytniewska.

 

O projekcie:

W większości państw członkowskich UE od kilku lat obserwuje się rosnącą polaryzację polityczną. W trakcie tego procesu konfrontowane są zasadniczo różne koncepcje modeli społecznych, które są ze sobą w niewielkim stopniu lub wcale nie są ze sobą zgodne. Polaryzacja polityczna w Europie jest ściśle powiązana z rosnącą polaryzacją społeczną i kulturową. W szczególności w ramach tego wydarzenia zbadane zostaną tematy i linie podziału, na podstawie których można określić polaryzację w Niemczech, we Francji i w Polsce, a także różnice między poszczególnymi debatami i miejsca, w których można określić podobieństwa. Zbadany zostanie również europejski wymiar debat krajowych, często wysoce emocjonalnych.

Więcej informacji: http://www.stiftung-genshagen.de/pl/dialog-europejski-o-europie-politycznie/detailseiten/informacje-o-projekcie/

 

Partnerzy: Centre for European Studies, Uniwersytet Jagielloński Kraków