Literatura na Jasnej

Kiedy:
Kwiecień 17, 2018@6:00 pm – 7:00 pm
2018-04-17T18:00:00+02:00
2018-04-17T19:00:00+02:00
Gdzie:
siedziba Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej
ul. Jasna 14/16a w Warszawie
Literatura na Jasnej @ siedziba Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Literatura na Jasnej”. Tym razem przeniesiemy się do krainy antycznych herosów, ale zamiast Herkulesa spotkamy antybohatera Chrisowalandisa. Książka „Bóg mi świadkiem” Makisa Tsitasa to niezbyt pogodna opowieść, choć dzieje się w słonecznej Grecji. Ale może okazać się świetnym przyczynkiem do tego, aby porozmawiać z pisarzem o kondycji człowieka, Bogu i współczesnym świecie.

 

Bezrobotny, gruby i schorowany Chrisowalandis nie ma nic, czym mógłby zwrócić na siebie uwagę świata; nie jest błyskotliwy, nie ma szczęścia w miłości ani pieniędzy, bywa antypatyczny, a nawet irytujący. A jednak okazuje się, że warto go wysłuchać i zrozumieć, żeby dowiedzieć się czegoś ważnego o czasach, w których żyjemy.

Zapraszamy na wieczór literacki już we wtorek 17 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej ul. Jasna 14/16a w Warszawie.

W spotkaniu, które poprowadzi Michał Nogaś, oprócz samego autora udział weźmie twórca znakomitego tłumaczenia Michał Bzinkowski. Fragmenty książki przeczyta Andrzej Mastalerz, aktor i wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Książkowe Klimaty.

„Literatura na Jasnej” to cykl spotkań mających przybliżyć twórczość literacką pisarzy europejskich, a równocześnie wspierać wymianę kulturową oraz sprzyjać lepszemu porozumieniu między mieszkańcami Unii Europejskiej.

Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie udziału http://bit.ly/IdaLindeNaJasnej