17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

📽 Kiedy? 24 – 26 listopada 2017
📽 Gdzie? Warszawa, Kinoteka PKiN i Staromiejski Dom Kultury

Już po raz ósmy zapraszamy Was do Kinoteki na Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC! Udamy się w daleką podróż i przemierzymy tysiące kilometrów. Każdy z prezentowanych przez nas filmów to oddzielna historia, specyficzny problem społeczny, inspiracja do refleksji nad kierunkiem, w którym zmierza świat. Będziemy pokazywać historie, które inspirują, ale również historie, które są przestrogą.

HumanDOC to więcej niż filmy! Działaj z nami!

📽 Program:
WKRÓTCE! www.festival.humandoc.pl

📽 Bilety:
Pokazy w Kinoteka PKiN: 10 zł – sprzedaż od 10.11
Pokazy w Staromiejski Dom Kultury: wejście darmowe

WATCH DOCS  to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów, które w Polsce ogląda łącznie ponad kilkadziesiąt tysięcy widzów. WATCH DOCS jest również najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych organizowanym w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

Festiwal WATCH DOCS powstał w 2001 roku jako program polskiej organizacji pozarządowej –Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Powstanie Fundacji poprzedziła siedmioletnia działalność Komitetu Helsińskiego w Polsce, który pracował w podziemiu od 1982 roku. Obecnie Fundacja Helsińska jest jedną z najbardziej doświadczonych europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Prowadzi programy edukacyjne, interwencyjne i monitoringowe. Znaczna część jej działalności dotyczy praw człowieka w państwach powstałych po rozpadzie ZSRR.

Współorganizatorem festiwalu od początku jego istnienia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Trzeci współorganizator WATCH DOCS to Społeczny Instytut Filmowy.