Komisarz Janusz Wojciechowski opisał, w jaki sposób Komisja Europejska zachęca państwa członkowskie do osiągnięcia tego celu za pomocą Wspólnej Polityki Rolnej
Sytuacja w produkcji żywności w związku z wojną na Ukrainie była tematem nadzwyczajnego posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Narodowej Radzie Rozwoju z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
Działający w ramach ONZ Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa (IFAD) ocenił, że wojna na Ukrainie zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu najbiedniejszych krajów świata. I może się przyczynić do mniejszej stabilności wielu części Afryki czy Bliskiego Wschodu.
W zeszłym tygodniu premier obiecał pomoc rolnikom w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów, a dziś weźmie udział w podpisaniu umowy dotyczącej wsparcia dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.
Dziewięć z 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej nie dotrzymało terminu złożenia Krajowych Planów Strategicznych w ramach reformy wspólnej polityki rolnej.
Ograniczenie dopłat bezpośrednich dla rolników wielkoobszarowych było w minionych latach głównym tematem czeskiej dyskusji na temat nowej polityki rolnej UE.