Instytucje UE

Polska w obliczu recesji, Opracowanie: EURACTIV.pl
23-07-2020

Czy pieniądze zostały połączone z praworządnością w budżecie UE?

Przedstawiciele Polski i Węgier twierdzą, że wypłata pieniędzy z kolejnego siedmioletniego budżetu nie będą powiązana z przestrzeganiem praworządności. Czy rzeczywiście tak jest?
Premier Mateusz Morawiecki, fot. Krystian Maj, KPRM. Opracowanie graficzne: EURACTIV.pl
12-06-2020

Ile Polska dostała pieniędzy z UE na walkę z koronawirusem?

Bruksela już wsparła Polskę środkami na walkę z koronawirusem. Jaka to kwota od początku pandemii i na co została przeznaczona?
Krzysztof Bosak, fot. Twitter Krzysztofa Bosaka, Opracowanie: EURACTIV.pl
13-05-2020

Czym są i w jaki sposób powstają unijne dyrektywy?

Dyrektywy wydawane przez Komisję Europejską wzbudziły w ostatnim czasie kontrowersje za sprawą kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. Czym są te akty prawne i w jaki sposób powstają?
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, fot. Twitter Ministerstwa Sprawiedliwości, opracowanie graficzne: EURACTIV.pl
08-05-2020

Czy UE może ingerować w zmiany w polskim sądownictwie?

Czy organy Unii Europejskiej mogą się wypowiadać i podejmować działania w reakcji na zmiany w polskim systemie prawnym? Temu zagadnieniu przyglądamy się w kontekście kolejnej procedury naruszeniowej, którą wobec Polski zastosowała Komisja Europejska.
Krowy na łące, źródło: https://www.euractiv.com/section/agriculture-food/linksdossier/sowing-the-seeds-of-the-post-2020-cap/
Rolnictwo 31-07-2018

W drodze do Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku

W czerwcu 2018 r. Komisja Europejska przedstawiła długo oczekiwane plany wobec Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na okres po 2020 r. W świetle brexitu i pojawienia się nowych priorytetów, takich jak bezpieczeństwo i migracje, Komisja zaproponowała 5-proc. cięcie budżetu WPR, co...