Czy nosimy ubrania z flagą amerykańską lub brytyjską? Oczywiście. Dlaczego jednak w sferze modowej wielką nieobecną jest flaga Unii Europejskiej?
W Belgii powstaje właśnie projekt, którego celem jest wyprodukowanie kolekcji inspirowanej europejskimi gwiazdami jedności i pokoju. Projekty są już gotowe - …
„Ja żyję projektem europejskim przez całe swoje życie, niezależnie od okoliczności, na dobre i na złe. (…) Byłem w Maastricht, w Amsterdamie, w Nicei, w Lizbonie. Odnosiłem z Europą sukcesy i z Europą cierpiałem, ale nigdy nie utraciłem miłości dla …
Blisko rok po referendum w Wielkiej Brytanii okazuje się, że Europejczycy pozytywnie wypowiadają się o przyszłości UE. Najnowsze badanie Eurobarometru wskazuje, że ponad połowa (56 proc.) Europejczyków jest nastawiona optymistycznie do przyszłości wspólnoty, co sanowi najwyższą wartość od 2010 r. Rośnie także zaufanie społeczeństw do unijnych instytucji. Po raz pierwszy też w ramach badania przeanalizowano opinie w państwach trzecich.
Dzisiaj – 23 lipca 2017 r. – Europa świętuje 65. urodziny pierwszego europejskiego traktatu, który wszedł w życie w 1952 r. Traktat Paryski, który utworzył Europejską Wspólnotę Węgla i Stali (EWWiS), stał się fundamentem europejskiego porozumienia, a także podwaliną Unii …
1 lipca br. Unia Europejska uczci b. kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. To pierwsza ogólnoeuropejska ceremonia upamiętniająca konkretną osobę.
Wczoraj (20 czerwca) Komisja Europejska poinformowała, że razem z Parlamentem Europejskim i Radą zorganizuje uroczystość upamiętniającą Helmuta Kohla, kanclerza Republiki Federalnej Niemiec w …
UE chce zorganizować ogólnounijną uroczystość upamiętniającą zmarłego w piątek b. kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. Rozmowy są już prowadzone z jego rodziną i niemieckimi władzami.
W piątek 16 czerwca zmarł były kanclerz Niemiec Helmut Kohl. Zapisał się on w historii Europy jako …
Komisarz Pierre Moscovici nie chce przeprowadzania referendów ws. pogłębiania strefy euro. Ostatnie plebiscyty ws. pogłębiania integracji kończyły się fiaskiem.
Wczoraj (31 maja) Komisja Europejska przedstawiła kolejną ze swoich publikacji dotyczących przyszłości Unii Europejskiej, jakie zamierza regularnie publikować do końca bieżącego roku. …
Nowy prezydent Francji Emmanuel Macron w Paryżu rozmawiał z premierem Włoch Paolo Gentilonim o przyszłości UE. Poruszono kwestie dalszej integracji strefy euro i pogłębionej współpracy w walce z kryzysem migracyjnym.
Wczoraj (21 maja), po serii wizyt w Europie, nowy prezydent Francji …
Czy Parlament Europejski pozostanie w Strasburgu? - ponownie odżyła dyskusja na ten temat. Strasburg w zamian stałby się siedzibą Europejskiej Agencji Leków, obecnie położonej w Londynie.
Unia Europejska wraca do kwestii podwójnej siedziby Parlamentu Europejskiego. Obecnie PE prowadzi obrady zarówno w …
Dziś Unia Europejska obchodzi Dzień Europy, nazywany też Dniem Schumana. EurActiv.pl tłumaczy skąd wzięło się to święto i przybliża postać Roberta Schumana.
Dziś (9 maja) Unia Europejska obchodzi swoje święto. Było ono nieformalnie obchodzone już wcześniej, ale za oficjalny Dzień Europy …
Jutro Komisja Europejska przedstawi pierwszy z pięciu scenariuszy dot. przyszłości UE: będzie on dotyczył globalizacji i polityki handlowej. KE chce zaproponować zwiększenie swojej roli w obszarze polityki społecznej, by lepiej walczyć z negatywnymi efektami otwarcia rynku europejskiego na świat.
Jutro (10 …
W świetle 60. rocznicy podpisania Traktatów rzymskich i dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej, do rozmów włącza się także Kościół. Część europejskich odłamów chrześcijaństwa chce większego zaangażowania w integrację europejską.
Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) chce aktywniej się angażować w proces integracji …
Powstanie nowa unijna instytucja: Europejska Prokuratura. Jednak nie wszystkie państwa zostaną nią objęte - będzie ona działała tylko w państwach zaintereowanych dalszą integracją w tej dziedzinie.
16 państw członkowskich Unii Europejskiej złożyło wczoraj (3 kwietnia) oficjalnie notyfikację o zamiarze utworzenia urzędu …
Unia powinna pokazać zdolność do zgody w niezbędnych sprawach, dzięki czemu będziemy mogli zbudować przyszłość dla Europy – mówi Dušan Krištofík, ambasador Słowacji. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie …
Jest teraz jeszcze ważniejszym niż kiedykolwiek, byśmy byli zjednoczeni i współpracowali w ramch wspólnych europejskich rozwiązań - mówi Karsten Klepsvik, ambasador Norwegii. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co …
UE musi zachować jedność w różnorodności i osiągnąć konsensus w sprawie wspólnej drogi naprzód, by się dostosować do nowych okoliczności i stać się silniejszą i lepszą - mówi Rolf Nikel, ambasador Niemiec. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. …
Jeżeli mamy mieć szanse na przezwyciężenie naszych problemów, musimy być bardziej solidarni - podkresla Conrad Bruch, ambsador Luksemburga. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co zawdzięczamy …
Unia Europejska to historia sukcesu - mówi Agustín Martínez, ambasador Hiszpanii. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co zawdzięczamy Unii Europejskiej?
Unia Europejska to historia sukcesu. Od czasu …
Ukazanie rzeczywistej wartości dodanej wynikającej z Unii przywróci zaufanie - twierdzi Pierre Lévy, ambasador Francji. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co zawdzięczamy Unii Europejskiej?
W czasie, kiedy wielu …
UE powinna być gotowa podążać za zmianami - sądzi Harri Tiido, ambasador Estonii. Rozmawiamy z nim w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co zawdzięczamy Unii Europejskiej?
Dla całej Unii Europejskiej, to cztery …
UE przyniosła nam 60 lat pokoju, stabilności I bezpieczeństwa - uważa Petros Kestoras, ambasador Republiki Cypru. Rozmawiamy z ambasadorem w ramach naszego projektu na 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich. Czytaj więcej o naszym projekcie rocznicowym TUTAJ.
Co zawdzięczamy Unii Europejskiej?
Poczynając …
Austria chce, by do 2018 r. UE stała się skuteczniejsza, bardziej zwarta i bardziej demokratyczna, skoncentrowana się na sprawach zasadniczych, jak choćby w kwestii polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, czy też ochrony granic zewnętrznych - powiedział EurActiv.pl ambasador Thomas Buchsbaum. Rozmawiamy …
W wielu miastach Polski i innych państw członkowskich UE odbyły się w sobotę (25 marca) manifestacje poparcia dla UE. Tego dnia minęło 60 lat od podpisania Traktatów Rzymskich, od których rozpoczął się proces integracji europejskiej. Z tej samej okazji unijni przywódcy podpisali tego dnia w stolicy Włoch Deklarację Rzymską.
Zarówno szefowa polskiego rządu Beata Szydło, jak i prezydent Andrzej Duda wyrazili w sobotę (25 marca) zadowolenie z podpisanej tego dnia w stolicy Włoch Deklaracji Rzymskiej. Dokument został przyjęty podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.