Raport Specjalny: Unijna polityka rolna a bezpieczeństwo żywności

Jedzenie, fot. Dan Gold [Unsplash]

Jedzenie, fot. Dan Gold [Unsplash]

W jaki sposób unijna Wspólna Polityka Rolna radzi sobie z zapewnianiem bezpieczeństwa żywności oraz łańcuchów dostaw? W naszym Raporcie Specjalnym prezentujemy spojrzenie na te tematy w kontekście zmian, jakie w latach 2021-2027 zajdą w WPR.

 

Jednym z celów unijnej polityki rolnej, poza redystrybucją środków dla rolników, powinno być zapewnienie Europejczykom dostępu do zdrowej i bezpiecznej żywności. Czy Wspólna Polityka Rolna wypełnia to zadanie we właściwy sposób?

W cyklu ukażą się cztery artykuły oraz jeden wywiad z ekspertem. Przyjrzymy się, działaniom UE na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa żywności, temu, jakie innowacje sprzyjają jego poprawie, a także temu, w jaki sposób jest ono związane z Europejskim Zielonym Ładem. W końcu, spojrzymy też na to, jak do bezpieczeństwa żywności ma się rozwój rolnictwa ekologicznego. Zapraszamy do lektury!

 

Disclaimer: Projekt sfinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie poglądy autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji zawartych w tym tekście.