MBA: 5 powodów, dla których warto zająć się tym osobiście

Access MBA

Access MBA

Przedstawiciele najlepszych szkół biznesowych na świecie spotkają się indywidualnie z kandydatami na stanowiska kierownicze w Warszawie 22 listopada.

 

Master of Business Administration (MBA) jest teraz bardzo cenionym tytułem – nie tylko w branżach związanych z biznesem, ale też np. w zarządzaniu w sporcie i branży lotniczej. Nie jest to nic dziwnego – tytuł ten może być bardzo korzystny dla osób, które chcą przyspieszyć swoją karierę menedżerską, a także dla tych, którzy chcą zmienić branżę.

Konkurencji nie należy jednak lekceważyć, nawet jeżeli możliwości nauki na całym świecie stają się coraz większe. Do najlepszych programów MBA stale poszukiwani są ambitni i dobrze przygotowani kandydaci, którzy pomogą zbudować zróżnicowane środowisko studentów i silną sieć absolwentów. Zgłoszenie swojej kandydatury wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i znacznego wysiłku.

Dlatego warto wybrać odpowiednią dla siebie szkołę?

  1. MBA wymaga osobistego zaangażowania

Decyzja o dołączeniu do programu MBA jest związana z rozwojem kariery, stylem życia i przyszłym rozwojem. Osobowość i podejście do nauki to ważne cechy każdego kandydata. Zgodność danego programu MBA z własnymi oczekiwaniami łatwo sprawdzić w osobistej rozmowie z jego przedstawicielem.

  1. Spotkania biznesowe ze szkołami biznesu

Kandydaci do programu MBA mają okazję odbyć indywidualne rozmowy biznesowe z przedstawicielami różnych programów. Dzięki temu mogą ocenić, która szkoła biznesu pozwoli im osiągnąć cele osobiste i zawodowe. W ramach spotkań MBA kandydaci otrzymują również informację zwrotną na temat konkurencji podczas rekrutacji do danej szkoły.

  1. 20 ważnych minut

Indywidualne spotkania MBA to okazja do spotkania z przedstawicielami szkół, które zostały starannie dobrane do doświadczenia zawodowego i oczekiwań danego kandydata. Dzięki temu szkoła i kandydat znają się nawzajem i 20-minutowe spotkanie można w całości poświęcić na omówienie najważniejszych kwestii.

  1. Przewaga podczas rekrutacji

Po wzięciu udziału w indywidualnych spotkaniach MBA, zadaniu odpowiednich pytań i przedstawieniu swoich umiejętności, kandydaci mają już pewne pojęcie o swoich szansach na przyjęcie do szkoły. Do najlepszych szkół biznesowych (ale też takich, w których konkurencja podczas rekrutacji jest największa), które wezmą udział w warszawskim wydarzeniu Access MBA 7 maja należą: Frankfurt School of Finance and Management, Manchester Business School, INSEAD, IE Business School, HEC Paris, ESMT – Berlin, Trinity College Dublin, University of Tampa, Esade Business School i inne.

  1. Osobiste poradnictwo zawodowe

Tytuł MBA uzyskuje się raz na całe życie, toteż kandydaci cenią sobie specjalistyczne porady. Przed, po oraz pomiędzy spotkaniami ze szkołami biznesowymi uczestnicy wydarzenia mogą uzyskać darmowe porady MBA na temat wszystkich aspektów rekrutacji MBA, przygotowania do egzaminu GMAT, możliwości finansowania oraz strategii zgłaszania kandydatury MBA, aby pomóc w dokonaniu właściwej inwestycji w edukację biznesową.

Dlaczego MBA?

  • Nauka w ramach programu MBA pozwala nie tylko uzyskać cenne umiejętności biznesowe, ale też sieć powiązań wśród branżowych profesjonalistów dzielących się swoją wiedzą i sukcesem.
  • W rejonie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Środkowej i Stanach Zjednoczonych w roku 2017 zatrudnienie absolwentów MBA jest planowane przez więcej firm niż w roku 2016. Firmy amerykańskie w 2017 oferują absolwentom MBA wynagrodzenie początkowe w wysokości 110.000 USD (mediana), dla porównania w 2016 kwota ta wynosiła 105.000 USD. (GMAC, Wyniki ankiety wśród korporacyjnych specjalistów ds. rekrutacji, 2017)
  • Osiemdziesiąt sześć procent spośród ankietowanych specjalistów ds. rekrutacji pracujących bezpośrednio ze szkołami biznesu biorącymi udział w wydarzeniu planuje w 2017 zatrudnić absolwentów programów MBA. (GMAC, Wyniki ankiety wśród korporacyjnych specjalistów ds. rekrutacji, 2017)
  • Pomimo niepewnej sytuacji związanej z imigracją i wizami pracowniczymi, firmy z rejonu Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Środkowej i Stanów Zjednoczonych nie planują zmiany swoich planów w zakresie zatrudniania zagranicznych kandydatów. (GMAC, Wyniki ankiety wśród korporacyjnych specjalistów ds. rekrutacji, 2017)

Osobiste spotkania z kierownikami naboru do najlepszych szkół biznesowych

22 listopada

Regent Warsaw Hotel, ul. Belwederska 23

Recepcja otwarta od 17:00

Spotkania indywidualne będą odbywać się od 17:30 do 22:00

Rejestracja: Rejestracja online jest bezpłatna na stronie https://www.accessmba.com/link/BvW

Jeżeli uczestnik zarejestruje się przynajmniej na 10 dni przed wydarzeniem, otrzyma ewaluację profilu i spersonalizowaną konsultację w celu wyboru najlepszej szkoły spośród biorących udział w wydarzeniu.