Dziennikarstwo za demokracją / REKRUTACJA

Projekt realizowany przez Fundację Global Political Network

Marzysz o pracy w mediach? Interesują Cię tematy społeczne? Kwestie praw człowieka i zmian klimatu są dla Ciebie istotne?

Jeżeli studiujesz i chcesz rozwinąć warsztat dziennikarski oraz włączyć się w kształtowanie spójności społecznej i aktywnych postaw obywatelskich, zapraszamy Cię do udziału w projekcie!

 

 

Projekt będzie trwał od marca do kwietnia 2022 r. W jego ramach odbędzie się m.in. seria warsztatów online:

  • warsztat dziennikarski – dowiesz się, jak redagować m.in. felieton, reportaż i artykuł; jak przeprowadzać wywiady; jak przygotować dobry research;
  • warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie, dotyczące wykluczenia, jakie dotyka społeczność LGBT+, kryzysu migracyjnego i tematyki uchodźczej oraz zmian klimatycznych.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni dziennikarze, współpracujący z portalem Euractiv.pl, zaproszeni eksperci oraz aktywiści i przedstawiciele NGO, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą!

Jednak oferujemy znacznie więcej niż tylko warsztaty! Proponujemy też spotkania mentoringowe, na których dowiesz się jakie są Twoje mocne i słabe strony, w czym robisz postępy oraz nad czym powinieneś pracować więcej. Pod okiem mentorów, którymi będą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, będziesz pisać swoje własne artykuły i reportaże, a najlepsze z nich zostaną opublikowane na portalu Euractiv.pl. Dodatkowo osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem dostaną możliwość odbycia 3‑miesięcznego stażu w Fundacji Global Political Network z możliwością przedłużenia współpracy!

Przede wszystkim zależy nam, by stworzyć społeczność dzięki której studentki i studenci, stawiający pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej, będą mieli możliwość efektywnego rozwoju w środowisku dziennikarskim.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: contact@globnetwork.eu do 6 marca do godziny 23:59.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. CV
  2. List motywacyjny
  3. Samodzielnie napisany artykuł (max. 500 słów), który opisze niedawne wydarzenie, związane z jednym z trzech obszarów:
  • sytuacją społeczności LGBT+ w Polsce,
  • sytuacją uchodźców w Polsce,
  • tematyką dotyczącą zmian klimatycznych.

Liczba uczestników w projekcie jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego aplikowania!

Wszystkie działania w ramach projektu odbędą się w formie zdalnej dzięki czemu mamy nadzieję zgromadzić ambitnych studentów z całej Polski!

Ze względu na warunki naszego grantodawcy osoby aktualnie zamieszkujące w Warszawie nie mogą uczestniczyć w projekcie. Jeśli jednak studiujesz na warszawskiej uczelni, ale mieszkasz poza Warszawą, zapraszamy do aplikowania!

Udział w projekcie jest bezpłatny. Oczekujemy od Was jedynie pozytywnego nastawienia i dużego zaangażowania!

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu mailowego (contact@globnetwork.eu) lub poprzez wiadomość na social mediach:

Twitter

Facebook

Instagram

Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Jego budżet to 22 942,41 euro.