Węgry: Minister ds. rodziny przekonuje kobiety, że nie muszą zarabiać tyle co mężczyźni

Węgry, równouprawnienie, emancypacja, polityka społeczna, Katalin Novak

Według minister Katalin Novák kobiety nie muszą rezygnować ze swoich "przywilejów w niezrozumiałej walce o emancypacje". foto via twitter [@KatalinNovakMP]

Kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami. Mogą spełniać się w roli matki, nie rezygnując ze swoich „przywilejów w niezrozumiałej walce o emancypację”, oświadczyła minister do spraw rodziny Katalin Novák w nagraniu opublikowanym na portalu Facebook.

 

 

Jak informuje portal Telex, w opublikowanym na Facebooku ponad 3-minutowym nagraniu minister Katalin Novák zaprezentowała swoją opinię na temat sukcesu w życiu kobiety.

Novák podkreśliła, że kobiety nie muszą wciąż konkurować z mężczyznami i stawać do rywalizacji o takie same pensje. Jej zdaniem nie ma potrzeby wybierania pomiędzy karierą zawodową, a urodzeniem dziecka i założeniem własnej rodziny.

Dodała, że kobieta może być spełniona życiowo, zajmując się wyłącznie wychowaniem dzieci. „Decyzja jest w naszych rękach, podkreśliła. Minister ds. rodziny poprosiła kobiety, aby cieszyły się z „otrzymania piękna miłości i daru troski o innych”.

W ocenie Novák kobiety nie muszą rezygnować ze swoich „przywilejów w niezrozumiałej walce o emancypacje”. Katalin Novák od 2020 r. zasiada w gabinecie Viktora Orbana, a od 2017 r. jest wiceprzewodniczącą współrządzącego Fideszu.

Z danych węgierskiego Głównego Urzędu Statystycznego wynika, w okresie od stycznia do września 2020 r. zarobki brutto kobiet były o 15,6 proc. niższe niż mężczyzn.