Szczepienia w Europie: 78-letnia Mauricette pierwszą zaszczepioną osobą we Francji

Mauricette - pierwsza zaszczepiona osoba we Francji. Źródło: Twitter Tele-Loisirs.fr

Mauricette - pierwsza zaszczepiona osoba we Francji. Źródło: Twitter Tele-Loisirs.fr

78-letnia Mauricette została pierwszą osobą we Francji, która została zaszczepiona. Dziś – w niedzielę – o godz. 11 dostała zastrzyk z pierwszą dawką szczepionki Pfizer i BioNTech.

 

Francuzka otrzymała zastrzyk z pierwszą dawką szczepionki w szpitalu publicznym René-Muret (Szpitale Paryskie AP-HP) w miejscowości Sevran, leżącej w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis (region Île-de-France).

Mauricette: Jestem wzruszona

„Jestem wzruszona” – powiedziała Mauricette, cierpiąca na wiele trudnych chorób „towarzyszących”, dawniej pracująca jako pomoc domowa.

Została zaszczepiona dziś około 11 rano w oddziale opieki długoterminowej szpitala René-Muret. Następny w kolejce był to 65-letni kardiolog, dr Jean-Jacques Monsuez.

Dziś we Francji zaszczepionych ma być łącznie ok. dwadzieścia osób starszych i opiekunów z ww. miejscowości Sevran oraz Dijon (Côte-d’Or).

Ogólnoeuropejska akcja szczepień

Prawie wszystkie państwa członkowskie rozpoczynają jednocześnie kampanię szczepień, w ślad za zielonym światłem udzielonym 21 grudnia przez Unię Europejską szczepionce amerykańskiego koncernu Pfizer i niemieckiego BioNTech. Jako pierwsze wystartowały w 2. Dzień Świąt – wczoraj, 26 grudnia – Niemcy, Słowacja i Węgry.

Polska zaczyna z akcją szczepień – podobnie jak Francja  i większość europejskich krajów – dzisiaj, w niedzielę. Więcej TUTAJ

Koronawirus: Polska rozpoczyna dziś szczepienia. Niektóre kraje UE szczepią już od wczoraj

Wcześniej niż reszta procedurę szczepień zaczęły Niemcy, Węgry i Słowacja.