Koronawirus: Boris Johnson przeniesiony na oddział intensywnej terapii

Boris Johnson i Carrie Symonds. Źródło - Facebook Borisa Johnsona

Boris Johnson i Carrie Symonds. Źródło - Facebook Borisa Johnsona

W niedzielę (5 kwietnia) zarażony koronawirusem premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został przewieziony do szpitala. Dziś jego stan się pogorszył i został przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

 

Downing Street twierdził, że przewiezienie Borisa Johnsona do szpitala św. Tomasza w Londynie było krokiem zapobiegawczym, spowodowanym uporczywym występowaniem objawów choroby u polityka. Jednak według dziennika „The Guardian” stan Johnsona już od kilku dni się pogarszał i „był w stanie gorszym niż on i jego doradcy chcieli przyznać”.

Początkowo media obiegła informacja, że Johnson zostanie w szpitalu jedynie na noc. Późniejsze komunikaty mówiły o tym, że ma on być hospitalizowany „tak długo, jak będzie to konieczne”. W poniedziałek stan brytyjskiego premiera pogorszył się i musiał zostać przeniesiony na oddział intensywnej terapii na wypadek, gdyby zaszła potrzeba użycia respiratora.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Dominic Raab został wyznaczony na tymczasowego zastępcę Johnsona.

Wielka Brytania: Keir Starmer nowym przewodniczącym Partii Pracy

Keir Starmer został nowym liderem labourzystów. Partyjne wybory przeprowadzono przez internet i drogą pocztową.

Według pierwotnych założeń Johnson miał zakończyć kwarantannę w piątek. W sobotę jego partnerka Carrie Symonds poinformowała, że również u niej wystąpiły objawy koronawirusa. „Nie było potrzeby przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa. Po 7 dniach odpoczynku czuję się silniejsza”, napisała w mediach społecznościowych.

W Wielkiej Brytanii zarażonych koronawirusem jest ponad 51 tys. osób, a z jego przyczyny zmarło już ponad 5 tys.

Koronawirus: Sytuacja w Polsce, Europie i na świecie – AKTUALIZACJA

Najnowsze informacje na temat pandemii koronawirusa w Polsce, Europie i na świecie – TEKST NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY