Co Polacy myślą o swoich sąsiadach?

Co Polacy sądzą o naszych sąsiadach, źródło: https://www.shopalike.pl/co-sadzimy-o-naszych-sasiadach

Co Polacy sądzą o naszych sąsiadach, źródło: https://www.shopalike.pl/co-sadzimy-o-naszych-sasiadach

W marcu ubiegłego roku zespół ShopAlike sprawdził, co Europejczycy sądzą o Polakach na podstawie wyszukiwarki Google. Wśród wyników nie brakuje wielu zabawnych i zaskakujących: Rosjanie zastanawiali się, dlaczego mówimy „psze”, Anglicy, dlaczego nasi budowlańcy są lepsi, a Niemcy, dlaczego mamy długie anteny w samochodach. Tym razem postawiono sobie odwrotne pytanie: co Polacy sądzą o swoich sąsiadach? Wyniki znajdziemy na  interaktywnej mapie. Poniżej kilka wybranych przykładów wraz z naszymi odpowiedziami.

 

Dlaczego Francuzi nie tyją?

Dlaczego Francuzi nie tyją? Przecież piją dużo wina i delektują się jedzeniem do późnych godzin nocnych… Według “Poradnika Zdrowie” ich sekretem są małe porcje, picie dużej ilości wody oraz dieta bogata w warzywa, ryby i owoce morza.

Co nas interesuje w Niemcach?

Zastanawiamy się, dlaczego Niemcy noszą kolczyki i czy mają morze… a przecież mają aż dwa! Geografia się kłania, drodzy Państwo!

Czy ktoś w Europie wierzy w elfy?

Polacy zastanawiają się, czy Islandczycy wierzą w elfy, czyli inaczej, w folklorze islandzkim, ukrytych ludzi. Ich pochodzenie, opisywane w najstarszych dziełach poetyckich kraju oraz w podaniach nawiązujących do tradycji chrześcijańskiej, jest zagadką. Według badań Wydziału Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjavíku w latach 2006–2007 ok. 62% badanych dopuszczało prawdopodobieństwo istnienia ukrytych ludzi.

Dlaczego Hiszpanie seplenią?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań w polskim internecie. Oczywiście jest to tylko subiektywny odbiór Polaków, gdyż Hiszpanie wcale nie seplenią. Taką mają po prostu fonetykę swojego języka, która dla nas brzmi zabawnie, a dla nich jest zupełnie prawidłowa.

Czy Portugalczycy są wierni?

Czyżby wiele Pań zastanawiało się nad związkiem z Portugalczykiem lub może już w nim jest i zaczyna wątpić w jego trwałość? A może to jednak pytanie zatroskanych rodziców o ich córki w międzynarodowych związkach? Odpowiedź pozostanie sekretem Google.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pytaniach Polaków na temat reszty krajów europejskich? Zobacz interaktywną mapę ShopAlike „Co sądzimy o naszych sąsiadach”.

 

Metoda: Korzystając z sugestii Google, ShopAlike zebrał pytania, które Polacy najczęściej zadają wpisując poszczególne europejskie narodowości. Z wyników zostały usunięte te rasistowskie i agresywne. W wynikach nie zostały uwzględnione kraje, dla których Google nie sugeruje żadnych odpowiedzi.