Europe Reborn – 7. edycja Szczytu Europejskiego w Pradze

W dniach 12-14 lipca najważniejsi europejscy urzędnicy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz think-tanków, a także delegaci ze sfery korporacyjnej i medialnej spotkają się w Pałacu Czernińskim w Pradze aby debatować o sprawach dotyczących przyszłości Unii Europejskiej.

 

 

7. edycja Szczytu Europejskiego w Pradze podzielona jest na dwie ścieżki, skupiające się na tematach politycznych, jak i gospodarczych. W ramach ścieżki politycznej zostaną omówione kwestie dotyczące stosunków zewnętrznych UE, takie jak demokratyzacja na świecie, sprawy transatlantyckie, międzynarodowy handel czy unijna polityka sąsiedztwa. Ścieżka gospodarcza skoncentruje się na zagadnieniach dotyczących ożywienia po pandemii w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, cyfryzacji gospodarki oraz nierówności płciowej.

Oprócz publicznych dyskusji panelowych i zamkniętych rund eksperckich, na szczycie odbędzie się również powitanie 30 młodych liderów politycznych zgromadzonych w ramach Future European Leaders Forum (FELF), które będzie miało miejsce w dniach 12-16 lipca. FELF jest oficjalną częścią Konferencji na temat przyszłości Europy. Szczyt jest zorganizowany w formacie hybrydowym. Około 200 uczestników weźmie w nim udział fizycznie, podczas gdy pozostali będą go śledzić on-line.

Od momentu powstania w 2015 r., celem Szczytu Europejskiego w Pradze jest umocnienie strategicznej dyskusji na tematy paneuropejskie z perspektywy Europy Środkowo-Wschodniej. Każdego roku podczas Szczytu, minister spraw zagranicznych Czech przyznaje nagrodę “Wizji Europy” osobie, która znacząco przyczyniła się do integracji europejskiej. Tak też będzie w tym roku. Ubiegłorocznymi laureatkami były Federica Mogherini i Margot Wallström.

Szczyt Europejski w Pradze jest wdzięczny wszystkim partnerom, których listę można znaleźć na jego stronie internetowej. Jeśli są Państwo zainteresowani Szczytem oraz aktualizacjami dotyczącymi prelegentów, programu, partnerów lub innych ważnych ogłoszeń, można je śledzić za pośrednictwem Facebooka, Instagrama, Linkedina, Twittera a także hashtagów #PES2021 i #PragueSummit.

Rejestracja na uczestnictwo on-line/osobiste jest otwarta!

Jeśli chcą Państwo śledzić szczyt, prosimy o rejestrację. Jeśli chcą Państwo uczestniczyć w nim osobiście, prosimy pamiętać, że obecność wymaga potwierdzenia ze strony organizatora ze względu na pojemność i względy bezpieczeństwa dot. COVID-19. Prosimy o wzięcie pod uwagę możliwości zdalnego uczestniczenia w publicznej dyskusji Urban Talks na temat Zielonej Transformacji, organizowanej we współpracy z naszym partnerem 14 lipca o godz. 16.00.

Kontakt: Michal Beneš, Manadżer ds. Komunikacji & Rzecznik prasowy, mbenes@praguesummit.eu, +420737389258