Tydzień w skrócie: Orban, Morawiecki, Salvini – trzej tenorzy populizmu / Miliardy na zdrowie Putina / Austria blokuje Pfizera?

Morawiecki, Orban, Salvini

Według przekazu większości mediów, najbardziej prawdopodobnym celem spotkania w Budapeszcie były plany utworzenia przez trzech prawicowych polityków nowej politycznej siły na szczeblu europejskim [Kolaż autorstwa EURACTIV.pl, żródła zdjęć: flickr]

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia rozmawialiśmy m.in. o spotkaniu trzech europejskich liderów w Budapeszcie, o miliardach wydanych na ochronę zdrowia Putina, o Eurowizji, która pomimo pandemii odbędzie się z udziałem publiczności oraz o Austrii grożącej Komisji Europejskiej zablokowaniem umowy szczepionkowej.

 

Co piątek, redaktor naczelna Karolina Zbytniewska oraz dziennikarze EURACTIV.pl Aleksandra Krzysztoszek i Mateusz Kucharczyk omawiają najświeższe oraz – według nas – najważniejsze wydarzenia z mijającego tygodnia.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Realizatorami tego odcinka byli Julia Czaplicka i Mikołaj Stępień, a wydawczynią była Joanna Jakubowska.

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ.