Marek Belka: Zielona i cyfrowa przyszłość Europy. Jakie jest w niej miejsce dla Polski?

Marek Belka, wicepremier, NBP, Europarlament

Z byłym premierem i byłym prezesem Narodowego Banku Polskiego, a dziś europarlamentarzystą i wiceprzewodniczącym S&D, Markiem Belką, rozmawiamy o przyszłości Unii Europejskiej. [fot. flickr, Narodowy Bank Polski / kolaż autorstwa EURACTIV.pl]

„Nie trzeba być dzisiaj socjaldemokratą, czy nawet lewicowcem, aby zgodzić się, że przed światem stoją trzy wielkie wyzwania: pandemia, nierówności i zmiany klimatyczne. Do tego w UE dokłada się również kwestie cyfryzacji” – mówi były premier Marek Belka.

 

Z byłym premierem i byłym prezesem Narodowego Banku Polskiego, a dziś europarlamentarzystą i wiceprzewodniczącym S&D, Markiem Belką, rozmawiamy o przyszłości Unii Europejskiej. W tych niepewnych czasach, naznaczonych pandemią COVID-19 narody europejskie pracują nad nowymi rozwiązaniami, mogącymi wyznaczyć stabilny kurs dla Europy. Jak będzie wyglądać cyfrowa i zielona transformacja? Jakie jest w niej miejsce dla Polski? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka Podcastu Europejskiego.

Rozmowę prowadził Wojciech Łobodziński.

Wydawczyniami tego odcinka były Paulina Borowska i Joanna Jakubowska.

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ. 

Ten podcast należy do serii audycji poświęconych dezinformacji realizowanych przy wsparciu Parlamentu Europejskiego w ramach projektu EURACTIV.pl „Informacja przeciw Dezinformacji: Media w służbie obywatelom”.

 

EU flag

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu”.