Salvini: islamscy terroryści prawdziwym zagrożeniem dla Europy

Wicepremier Włoch Matteo Salvini, źródło: Ministero dell'interno

Wicepremier Włoch Matteo Salvini, źródło: Ministero dell'interno

Włoski wicepremier Matteo Salvini stwierdził, że zagrożeniem dla Europy nie są populiści, ale islamscy terroryści. W trakcie spotkania wyborczego w Abruzji jako priorytet UE wskazał „obronę granic, tradycji i bezpieczeństwa”.

 

„Mówią, że w Europie populiści stanowią zagrożenie. Czy populiści kogoś kiedykolwiek zabili? Prawdziwym zagrożeniem są islamscy terroryści, tacy jak ten ze Strasburga, którzy w imię ich Boga zabijają ludzi na ulicy” – mówił Salvini podczas wiecu przed lutowymi wyborami regionalnymi w Abruzji.

Odnosząc się do celów swojej partii w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, lider Ligi oświadczył: „My będziemy działać na rzecz Unii, która robi mało, ale dobrze. Jeśli Europa ma istnieć, niech broni swych granic, swych tradycji i bezpieczeństwa” – stwierdził włoski wicepremier.

Francja: Protesty "żółtych kamizelek" zaszkodziły Macronowi

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie dziennika „Le Figaro” aż 3/4 Francuzów jest obecnie niezadowolonych z polityki rządu oraz prezydenta Emmanuela Macrona. Z drugiej strony, spada poparcie dla kontynuowania protestów „żółtych kamizelek.”
 
Badanie na zlecenie „Le Figaro” wykonały …

Matteo Salvini, który zaostrzył politykę imigracyjną Włoch, wyraził opinię, że integracja imigrantów jest realna tylko przy ich ograniczonej liczbie. Podkreślił, że również według  nauki Kościoła katolickiego należy przyjmować imigrantów w granicach możliwości.

„Ja mówię, że integracja jest możliwa przy ograniczonej liczbie migrantów. Także katechizm Kościoła katolickiego mówi, że przyjmowanie cudzoziemca jest obowiązkiem w miarę możliwości, a według mnie my tę miarę już osiągnęliśmy. Możemy wysłać na pokład leki, żywność i ubrania, ale koniec z szantażami. Mniej wypływających łodzi, mniej ofiar. Ja nie zmienię zdania” – zapowiedział szef włoskiego resortu spraw wewnętrznych, który w środę odwiedzi Polskę.

W programie wizyty jest spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych Joachimem Brudzińskim oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Grecja: Dobry początek roku dla gospodarki

Ministerstwo Gospodarki i Rozwoju podsumowało rozwój greckiej gospodarki w 2018 r. oraz przedstawiło prognozy dalszej dynamiki i rozwoju wskaźników ekonomicznych.
 
Obiecujące prognozy dla greckiej gospodarki
Greckie Ministerstwo Gospodarki i Rozwoju wydało coroczny dokument pt. „Biuletyn Rozwoju Gospodarczego”, w którym został podsumowany stan gospodarki …