Budapeszt: Wypadek statku wycieczkowego, 7 ofiar śmiertelnych

SONY DSC

7 osób zginęło w wyniku zatonięcia łodzi wycieczkowej w Budapeszcie. Osoby uratowane zostały przewiezione do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Kolejnych 19 pasażerów uznaje się za zaginionych.

 

W środę 29 maja na Dunaju doszło do kolizji statku wycieczkowego z inną łodzią. Sytuacja miała miejsce niedaleko budynku parlamentu węgierskiego. Na pokładzie znajdowało się 30 osób – głównie turyści z Korei Południowej oraz 2 Węgrów, członków załogi.

Służby ratunkowe nadal poszukują 19 zaginionych osób, jednakże niesprzyjające warunki znacznie utrudniają akcję poszukiwawczą. Ulewy spowodowały podniesienie się poziomu wody w rzece i występowanie silnych prądów.

Według służb po tak długim czasie przebywania w tak zimnej wodzie spada prawdopodobieństwo uratowania zaginionych osób. Temperatura w rzece wynosi ok. 10 stopni Celsjusza.

Ambasada Korei Południowej w Budapeszcie współpracuje z służbami węgierskimi w celu identyfikacji ofiar wypadku, a także osób, których w dalszym ciągu nie udało się odnaleźć.

Służby ratunkowe mają na bieżąco informować o stanie poszukiwań osób zaginionych.