Ile Polska dostaje pieniędzy od Unii Europejskiej? – odpowiada Marc Lemaître, Dyrektor Generalny w Komisji Europejskiej

Oby historia miłosna Polski i Unii Europejskiej zakończyła się happy endem – ma nadzieję Marc Lemaître, Dyrektor Generalny Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej i miejskiej w rozmowie z Karoliną Zbytniewską. 

 

„Najcenniejszą zasługą Unii Europejskiej w trakcie pandemii było zmobilizowanie wysiłków państw członkowskich po ich pierwszych egoistycznych reakcjach. Teraz, aby wyjść z kryzysu, potrzebujemy wspólnych, odważnych decyzji – Marc Lemaître opowiada o polityce spójności, funduszach unijnych i zasadach ich przyznawania oraz o unijnej odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Mówi też o sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i w Europie oraz o pomyśle powiązania funduszy unijnych z przestrzeganiem zasad praworządności.

Wywiad został przeprowadzony w języku angielskim, wkrótce na stronie EURACTIV.pl opublikujemy jego polską wersję pisemną.

 

Disclaimer: Projekt sfinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie poglądy autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji zawartych w tym tekście.