Waszczykowski: Ani prezydentura Le Pen, ani Macrona nie będzie korzystna dla Polski [WYWIAD]

Już w 2017 r. wytykałem Marine Le Pen stanowisko wobec Rosji i UE. Od tamtego czasu doszło do ewolucji w pewnych kwestiach, ale w dalszym ciągu byłaby to kłopotliwa postać sprawująca urząd prezydenta Francji. Tak samo kłopotliwy jest Emmanuel Macron, który często zachowuje antypolskie stanowisko, podkreśla Witold Waszczykowski.

 

Rozmowa z Witoldem Waszczykowskim dostępna jest także jako podcast


Filmy EURACTIV.pl w serwisie YouTube


W rozmowie z EURACTIV.pl europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych wskazuje, że Emmanuel Macron popiera rozwiązania, które zrywają współpracę z NATO i USA. „Nie jestem optymistą, że jego wygrana przyniesie jakieś pozytywne rozwiązania w UE i dla pokoju w Europie”, mówi Witold Waszczykowski.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

 

Francja: Program Marine Le Pen to „wysadzanie” UE od środka [WYWIAD]

„Przed drugą turą wyborów prezydenckich Marine Le Pen bardzo broni się przed etykietą kandydatki eurosceptycznej i mówi, że nie chce występować z UE”.

Waszczykowski: Rosjanie muszą być wykluczeni z wszelkich aktywności w Europie [PODCAST]

„Społeczeństwo rosyjskie musi poznać cenę tej wojny”, podkreśla europoseł PiS.