Młodzi Europejczycy a przyszłość Europy

Młodzi Europejczycy a przyszłość Europy – wideo EURACTIV.pl

 

Ustanowiliśmy wspólną Europę zapewniając pokój między jej narodami. Dlatego młode pokolenia Europejczyków mają niewielką świadomość, jak żyło się w Europie w czasie wojny. Dla nich Europa już nie kojarzy się z pokojem i bezpieczeństwem, a przede wszystkim z możliwościami i dobrobytem.

Problemy, jakie wywołał niedawny kryzys gospodarczy mogą wydawać się wręcz trywialne w porównaniu do Rewolucji Przemysłowej 4.0. Podczas gdy sztuczna inteligencja opanowuje powoli biura i fabryki w Europie, miliony pracowników tracą poczucie pewności zatrudnienia.

Bezrobocie może znowu zacząć szybko wzrastać. Jednak jedna rzecz jest pewna – większość miejsc pracy dzisiejszej młodzieży nie została jeszcze stworzona. Czy Europa przygotowuje młodych Europejczyków na Przemysł Generacji 4.0 i zawody przyszłości? W krótkim filmie o tym, co znaczy dziś dla młodych Europejczyków Europa i jakie mają wobec niej oczekiwania, redaktor Brian Maguire rozmawia ze studentami oraz europosłami.

 

 

Wideo zostało przygotowane dzięki wsparciu Parlamentu Europejskiego.

Projekt jest współfinansowany dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach grantu przyznanego przez Parlament Europejski na działania w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie był zaangażowany w realizację projektu i w związku z tym nie odpowiada za przedstawione w ramach projektu informacje, bądź wyrażone w nim opinie. Zgodnie z obowiązującym prawem, autorzy nagrania, osoby w nim występujące, wydawcy lub nadawcy programów ponoszą za nie wyłączną odpowiedzialność. Parlament Europejski nie ponosi również odpowiedzialności za szkody bezpośrednio lub pośrednio wynikające z realizacji projektu.