Janusz Lewandowski: Trzeba Rosję skazać na zacofanie gospodarcze [WYWIAD]

Problemem Rosji nie jest tylko Putin, ale nastawienie społeczeństwa, które nigdy nie zaznało szczypty demokracji czy praworządności. Poparcie dla zbrodni musi zaboleć społeczeństwo rosyjskie. Trzeba Rosję skazać na zacofanie gospodarcze, bo przekłada się ono na zacofanie militarne, podkreśla Janusz Lewandowski, europoseł Platformy Obywatelskiej. 

 

Rozmowa z europosłem Januszem Lewandowskim jest dostępna także w formie podcastu.


 

W rozmowie z EURACTIV.pl europoseł PO Janusz Lewandowski mówi m.in. o skuteczności zachodnich sankcji na Rosję. „Sankcje idą dużo dalej niż się spodziewano na Kremlu. Dobijają rosyjską gospodarkę”, podkreśla Janusz Lewandowski.

Rozmowa dotyczy także m.in.: relacji UE z Rosją, przyjęciu euro w Polsce, realizacji polityki klimatycznej UE, przyszłości UE.

Rozmowa została przeprowadzona 6 maja br.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.


Waszczykowski: Ani prezydentura Le Pen, ani Macrona nie będzie korzystna dla Polski [WYWIAD]

„Nie jestem optymistą, że wygrana Macrona przyniesie pozytywne rozwiązania w UE i dla pokoju w Europie”, mówi europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych.