Dezinformacja i social media: „To ostatnia chwila, by nauczyć młodszą część społeczeństwa, jak radzić sobie w sieci” [WYWIAD]

„Platformy social media na pewno starają się robić «coś» w kwestii zwalczania dezinformacji. Pytanie tylko, do jakiego stopnia to «coś» jest tym, czego oczekujemy i tym, co jest nam potrzebne” podkreśla Ewelina Kasprzyk, analityczka i koordynatorka projektów w Instytucie Kościuszki.

 

 

Czy portale społecznościowe będą w przyszłości zobligowane do zwalczania dezinformacji a w polskich szkołach pojawi się edukacja medialna? Dziennikarka EURACTIV Polska Kamila Wilczyńska rozmawia z Eweliną Kasprzyk o zagrożeniach związanych z social mediami, dezinformacją i tym, jak można chronić przed nią użytkowników.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.