Komisja Europejska na festiwalu Open’er – EUandME meets the Open’er

Festiwal muzyczny

Festiwal muzyczny

INFORMACJA PRASOWA

Jest z nami, gdy podróżujemy, uprawiamy sporty czy pracujemy. To, że jesteśmy częścią Unii Europejskiej daje nam tysiące możliwości, z których na co dzień, czasem nieświadomie, korzystamy. Jesteś dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem? Chcesz poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się więcej o tym, co oferuje Ci Unia? Zapraszamy do openerowej strefy EUandME meets the Open’er! Inteligentny relaks między koncertami – tylko u nas!

 

Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, ile Unia Europejska wnosi w ich życie. Właśnie dlatego w maju 2018 r. Komisja Europejska rozpoczęła kampanię #EUandME. Ma ona pokazywać, że dzięki Unii nasze życie jest bezpieczniejsze, łatwiejsze i szczęśliwsze. EUandME meets the Open’er to oficjalna inauguracja tego projektu w Polsce!

Nasza strefa na terenie festiwalu Open’er w Gdyni będzie czynna przez wszystkie dni festiwalu – od 4 do 7 lipca w godzinach 15.00-21.00.

W ramach wydarzenia EUandME meets the Open’er festiwalowicze będą mogli zobaczyć pięć inspirujących filmowych historii o Europejczykach, nakręconych przez uznanych twórców kina. Będzie również można podyskutować o tym, jak młodzi ludzie widzą przyszłość wspólnej Europy i swoje miejsce w niej.

Budżet UE: Komisja Europejska proponuje podwojenie środków na program Erasmus

W ramach następnego długoterminowego budżetu UE obejmującego lata 2021–2027 Komisja Europejska proponuje dwukrotne zwiększenie środków na program Erasmus do kwoty 30 mld euro.
 

Z możliwości programu Erasmus już korzystają miliony młodych Europejczyków, aby studiować, szkolić się i odbywać wolontariat za granicą. …

Goście specjalni 5 lipca

W czwartek 5 lipca w strefie będą z nami:

  • reżyser polskiego filmu kampanii EUandME Tomasz Konecki (m.in. „Testosteron”, „Lejdis”)
  • twórca całej kampanii z ramienia Komisji Europejskiej Mikel Landabaso.

Tego samego dnia zapraszamy na dyskusję „EUandME: o jakiej Unii marzymy?” która odbędzie się w godzinach 17.30-18.30 w Miejscu Spotkań (Strefa NGO). W debacie wezmą udział:

  • Prezes Open’era Mikołaj Ziółkowski
  • Dyrektor ds. Komunikacji Strategicznej Mikel Landabaso
  • Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej Marek Prawda.

Pozostałe atrakcje

Strefa europejska oferuje również:

  • relaksujące lekcje jogi,
  • chillout przy bitach Diana d’Rouze
  • fajne planszówki
  • mnóstwo gadżetów i innych atrakcji!

To wszystko w ramach kampanii #EUandME!

Zainteresowani? Wpadnijcie!

Śledźcie kampanię na bieżąco na stronie internetowej i FB.

 

***

Wsparcie ze strony UE może przybierać różne formy. Kochasz podróże i cenisz sobie możliwość łatwego przekraczania granic? Jesteś dobrze zapowiadającym się przedsiębiorcą poszukującym możliwości wprowadzenia na rynek nowej aplikacji? Bez względu na to, jakie masz potrzeby i plany, kampania #EUandME pomoże Ci zrozumieć, jak ważną rolę w ich realizacji odgrywa UE. Pełna inspirujących historii, przydatnych informacji oraz fascynujących faktów kampania #EUandME opowiada o konkretnych korzyściach, jakie daje członkostwo w UE. Gwarancja dostępu do Internetu po przystępnej cenie, międzynarodowa opieka zdrowotna czy gwarancja ochrony praw konsumenta to tylko niektóre z przywilejów gwarantowanych przez Unię.