Waszczykowski: Rosjanie muszą być wykluczeni z wszelkich aktywności w Europie [PODCAST]

witold-waszczykowski-zachod-nie-robi-wystarczajaco-duzo-dla-ukrainy-rosjanie-musza-byc-wykluczeni-z-wszelkich-aktywnosci-w-europie-podcast

"Społeczeństwo rosyjskie musi poznać cenę tej wojny", podkreśla Witold Waszczykowski. [flickr]

Kraje Zachodu nie robią wystarczająco dużo, żeby pomóc Ukrainie. Mają bardzo rozległe interesy z Rosją i nie chcą ich stracić. Nie dociera do nich, że Ukraina jest kolejnym elementem marszu imperialnego Rosji, scalającego tzw. ruski mir, pragnącego obalić architekturę bezpieczeństwa, którą budowaliśmy w Europie przez ostatnie 30 lat, podkreśla Witold Waszczykowski. 

 

Wywiad z Witoldem Waszczykowskim dostępny jest także w wersji wideo


W rozmowie z EURACTIV.pl europoseł PiS, były minister spraw zagranicznych wskazuje, że wojna w Ukrainie nie jest wojną Putina, tak jak się uważa w niektórych europejskich stolicach. Według Witolda Waszczykowskiego „to jest rosyjska wojna przeciwko Ukrainie, niezwykle popularna w Rosji i akceptowalna przez olbrzymią część rosyjskiego społeczeństwa. To społeczeństwo musi poznać cenę tej wojny. Wszyscy Rosjanie muszą być wykluczeni z jakiejkolwiek aktywności na terenie Europy”.

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.


Wywiad przeprowadził Mateusz Kucharczyk. Podcast przygotowali Jakub KrystekPaulina Borowska.


Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.


Francja: Program Marine Le Pen to „wysadzanie” UE od środka [WYWIAD]

„Przed drugą turą wyborów prezydenckich Marine Le Pen bardzo broni się przed etykietą kandydatki eurosceptycznej i mówi, że nie chce występować z UE”.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.