Jan Truszczyński: Akcesja Ukrainy do UE będzie korzystna dla polskiej gospodarki [PODCAST]

wolodymyr-zelenski-ukraina

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. [Zdjęcie: Twitter / Canva / Opracowanie graficzne Paulina Borowska EURACTIV.pl] [twitter]

Dla Polski korzyści ekonomiczne z wstąpienia Ukrainy do UE będą większe niż suma, o jaką zostałyby zredukowane unijne fundusze. Akcesja wyzwoli impulsy rozwojowe, popytowe, które dadzą nam dodatkowy wzrost gospodarczy, wskazuje były ambasador Jan Truszczyński, główny negocjator ds. członkostwa Polski w UE w latach 2001-2005.

 

Komisja Europejska za przyznaniem Ukrainie statusu kandydata do UE


 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.


Wywiad przeprowadził Mateusz Kucharczyk. Wydawczynią jest Paulina Borowska.


Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.


Aleksander Kwaśniewski: Trzeba jak najszybciej przyznać Ukrainie status kandydata do UE [WYWIAD]

Jestem zdecydowanym zwolennikiem przyznania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej. A jak tylko zakończy się wojna, należy szybko rozpocząć negocjacje, które dzisiaj nie są możliwe – podkreśla w rozmowie z EURACTIV.pl były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 
Rozmowa z Aleksandrem Kwaśniewskim dostępna jest …