Rosyjska dezinformacja w Niemczech: Jak bardzo Moskwa ingeruje w kampanię wyborczą? [PODCAST]

Rosyjska dezinformacja w Niemczech: Jak bardzo Moskwa ingeruje w kampanię wyborczą?

Rosyjska dezinformacja w Niemczech: Jak bardzo Moskwa ingeruje w kampanię wyborczą? [Foto]

Wpływów bezpośrednich rosyjskich nie jest dużo – wynika to przede wszystkim z interpretacji tego, co dzieje się podczas kampanii wyborczej w Niemczech. Rosjanie doszli do wniosku, że bardziej mogą zaszkodzić sobie, jeżeli będą ingerować w sprzyjające dla nich sondaże, mówi dr hab. Agnieszka Legucka, analityczka w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, wykładowczyni uczelni Vistula.

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, Soundcloud, Apple Podcasts i Google Podcasts.

 

Wywiad przeprowadziła Ewelina Załuska.

 

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.