Program Czyste Powietrze: Czy Polska skutecznie walczy ze smogiem?

czyste powietrze, smog, Siergiej, KPO, klimat, ekologia, alarm smogowy, dym, wymiana pieców, Polska, Morawiecki, Unia Europejska

Program Czyste Powietrze istnieje od 2018 r. - jak wygląda jego realizacja? [fot. Canva]

Program Czyste Powietrze zakładał wymianę 3 mln „kopciuchów” i wydatkowanie ponad 100 mld złotych na ocieplanie domów i wymianę kotłów. Takie były zapowiedzi, a jak faktycznie wygląda realizacja tego programu? O tym opowiadał Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. 

 

 

„Patrzę na przykład Krakowa. To jest miasto, które jako pierwsze zdecydowało się na dosyć radykalne środki w walce z zanieczyszczeniem powietrza, tzn. tam zakazano palenia węglem i drewnem. Mamy już wyniki badań, które mówią o tym, że w ciągu ostatnich 7 lat jakość powietrza w Krakowie poprawiła” – mówił Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego.

 

Wywiad przeprowadzony został przez Joannę Jakubowską.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ. 

 

Projekt sfinansowano przy wsparciu Komisji Europejskiej. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie poglądy autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji zawartych w tym tekście.