Lewandowski: Poparcie dla zbrodni musi zaboleć rosyjskie społeczeństwo

janusz-lewandowski-podcast-sankcje-putin-rosja-ukraina-euro-unia-europejska

"Putin poniósł porażkę. Sankcje idą dużo dalej niż się spodziewano na Kremlu", wskazuje europoseł PO. [flickr]

Putin poniósł porażkę. Sankcje idą dużo dalej niż się spodziewano na Kremlu. Dobijają gospodarkę rosyjską i na dłuższą metę na pewno będą bardzo skuteczne. Naszym zadaniem jest maksymalne osłabienie zdolności ekonomicznych Rosji, aby nigdy nie były przekuwane w potęgę militarną, podkreśla Janusz Lewandowski, europoseł Platformy Obywatelskiej.

 

Rozmowa z europosłem Januszem Lewandowskim jest dostępna także w formie wideo.

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.


Wywiad przeprowadził Mateusz Kucharczyk. Podcast przygotowali Bartosz Sieniawski i  Paulina Borowska.


Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

Waszczykowski: Rosjanie muszą być wykluczeni z wszelkich aktywności w Europie [PODCAST]

„Społeczeństwo rosyjskie musi poznać cenę tej wojny”, podkreśla europoseł PiS.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.