Janina Ochojska o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: PiS potrzebuje konfliktu [WYWIAD]

janina-ochojska-migracje-uchodzcy-granica-polsko-bialoruska-pis-konflikt-komisja-europejska-podcast

"Nie rozumiem dlaczego Komisja Europejska popiera działania polskiego rządu", mówi Janina Ochojska w rozmowie z EURACTIV.pl. [Kancelaria Premiera]

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wynika z tego, że PiS potrzebuje konfliktu, aby odwrócić uwagę Polaków od inflacji, rozkradania i marnowania środków z podatków, szwankującego sądownictwa i uciszania wolnych mediów. Aby rozwiązać kryzys migracyjny trzeba po prostu stosować procedury, podkreśla w rozmowie z EURACTIV.pl Janina Ochojska, europosłanka, założycielka i prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przygotował Bartosz Sieniawski. Wydawczynią jest Paulina Borowska.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

Granica polsko-białoruska. Wolontariuszka: „Polskie służby coraz częściej utrudniają nam pracę” [PODCAST]

„Szukajmy faktów, a nie ideologicznych, pełnych strachu i nienawiści narracji”, mówi o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wolontariuszka Katarzyna Staszewska.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.