Jan Olbrycht: Fundusz Odbudowy zmienia charakter funkcjonowania Unii Europejskiej

Dr Jan Olbrycht - Poseł do Parlamentu Europejskiego od 2004 r. [fot. flickr]

„Jesteśmy świadkami radykalnej zmiany. Ci którzy nie są zwolennikami silnej Unii, a takie środowiska w Polsce są, prawidłowo to odczytują i bardzo ich to niepokoi”, podkreśla europoseł Jan Olbrycht.

 

 

Wywiad jest również dostępny w formie wideo

Czym wyróżnia się Fundusz Odbudowy i dlaczego zmienia on charakter funkcjonowania Unii Europejskiej? Czy Polska powinna wejść do strefy euro?

W najnowszym odcinku Programu Europejskiego dr Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Członek Komisji ds. Budżetu, opowiada o funkcjonowaniu unijnych finansów z naciskiem na długofalowy budżet UE na lata 2021–2027 i pakiet odbudowy.

Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarza redakcji EURACTIV.pl Mateusza Kucharczyka. 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ. 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.