Granica polsko-białoruska. Wolontariuszka: „Polskie służby coraz częściej utrudniają nam pracę” [PODCAST]

granica-polsko-bialoruska-grupa-granica-katarzyna-staszewska-bialorus-polska-migranci-migracje-uchodzcy-bezpieczenstwo-unia-europejska

Policja pilnująca granicy polsko-białoruskiej, [Kancelaria Premiera]

Dla nas bezpieczna granica to taka, na której nikt nie ginie. To granica, przez którą mogą przejść osoby szukające pomocy. Jesteśmy 40-milionowym państwem, członkiem UE. Mamy procedury, które są w stanie sobie z taką migracją poradzić. Praca wolontariuszy jest moralnie usprawiedliwiona i legalna, ale polskie służby ją coraz częściej utrudniają, podkreśla w rozmowie z EURACTIV.pl Katarzyna Staszewska, wolontariuszka Grupy Granica.

 

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przeprowadził Bartosz Sieniawski. Podcast przygotowali Jakub KrystekPaulina Borowska.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

Janina Ochojska: Polska potrzebuje migrantów, ale Polacy nie zdają sobie z tego sprawy [WIDEO]

Janina Ochojska mówi m.in. o tym, dlaczego sytuacja na granicy polsko-białoruskiej sprzyja rządowi PiS i jakie kroki powinny zostać podjęte, aby rozwiązać kryzys migracyjny.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.