Dezinformacja: Czy da się przeciwko niej „zaszczepić” społeczeństwo? [WYWIAD]

dezinformacja-fake-news-pandemia-covid-szczepionki-zagrozenia-eu-unia-europejska-infodemia-internet

Informacja vs dezinformacja? [fot. Unsplash]

„Podczas pandemii zostaliśmy uczuleni na to, że fałsz jeszcze bardziej wdarł się do naszych przestrzeni informacyjnych. Nie dotyczy to już wydarzeń w innych częściach globu czy incydentalnego zdarzenia politycznego, tylko jest elementem naszego codziennego życia” – mówi Kamil Mikulski, Starszy Analityk Zagrożeń Hybrydowych w Instytucie Kościuszki i członek grupy eksperckiej Komisji Europejskiej ds. przeciwdziałania dezinformacji oraz rozwoju umiejętności cyfrowych.

 

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przeprowadził Bartosz Sieniawski. Wydawczynią odcinka jest Kinga Wysocka.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.