Afganistan jako lekcja dla świata zachodniego: „Nie ma strategii, która jest idealna” [PODCAST]

Amerykański żołnierz w Afganistanie, fot. sierżant Michael J. MacLeod

Amerykański żołnierz w Afganistanie, fot. sierżant Michael J. MacLeod, The U.S. Army [Flickr, CC BY 2.0]

Musimy razem starać się o dialog, by po Afganistanie Putin zdał sobie sprawę, że sojusz między USA a sojusznikami na Starym Kontynencie nie słabnie, przekonuje w rozmowie z EURACTIV.pl Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce, dyplomata, który pracował w administracjach czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych.

W najnowszym odcinku Podcastu Europejskiego były ambasador USA w Polsce Daniel Fried mówi obecnej pozycji Zachodu, wyzwaniach stojących przed Europą i lekcjach płynących z wydarzeń w Afganistanie.

Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarza redakcji EURACTIV.pl Jakuba Krystka.

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: Spotify, SoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts. 

Więcej naszych Podcastów Europejskich znajduje się TUTAJ. 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.