Dwoje polskich europosłów laureatami MEP Awards 2019

Zwycięzcy konkursu MEP Awards 2019, źródło theparliamentmagazine.eu

Zwycięzcy konkursu MEP Awards 2019, źródło theparliamentmagazine.eu

Krystyna Łybacka została w tym roku uznana za najlepszego europosła w kategorii Edukacja, Kultura i Media, a Marek Plura w kategorii Zatrudnienia, Spraw społecznych i Regionów.

 

Oboje polscy europarlamentarzyści zostali wyróżnieni w ten sposób w tegorocznej edycji konkursu MEP Awards 2019. Plebiscyt, w wyniku którego spośród europosłów w danej kategorii co roku wybierane są trzy osoby, organizuje „The Parliament Magazine”.

Jan Olbrycht europosłem roku 2018!

Informacja prasowa Europejskiej Partii Ludowej

Nagrodę MEP Awards 2018, w kategorii sprawy gospodarcze i monetarne, przyznano za pracę nad wieloletnim budżetem Unii.

 
Jan Olbrycht jako sprawozdawca Europarlamentu negocjował rewizję obecnej perspektywy finansowej (2014–20), a aktualnie pracuje nad kształtem budżetu po roku 2020. …

Krystyna Łybacka – polityk, matematyk, była szefowa MEN

Krystyna Łybacka (SLD/S&D) pracuje w komisjach parlamentarnych: Kultury i Edukacji oraz Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Jest też członkiem delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja i ds. stosunków ze Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO. Łybacka jest ponadto stałym sprawozdawcą ds. studenckiego programu Erasmus+ jako przedstawicielka Socjalistów i Demokratów.

W jej imieniu nagrodę odebrała w zeszłym tygodniu europosłanka PO Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: „Edukacja jest potężnym narzędziem zmiany. Chcielibyśmy dzisiaj wyrazić naszą solidarność z polskimi nauczycielami, którzy przygotowują się do strajku” – powiedziała dziękując w imieniu Łybackiej za nagrodę.

Krystyna Łybacka: Trzeba Europy bliższej Europejczykom

W majowych wyborach europejscy eurosceptycy odnieśli bezprecedensowy sukces. Jak nowy Parlament Europejski może stawić czoła narastającej fali eurosceptycyzmu?Niezbędne jest wzmocnienie kontaktu Unii Europejskiej z obywatelami i zacieśnienie współpracy z parlamentami państw członkowskich. Zgadzam się w tym względzie z Jean-Claudem Junckerem, …

Marek Plura – polityk, psychoterapeuta i działacz społeczny ze Śląska

Marek Plura jest członkiem PO i Europejskiej Partii Ludowej, a także jej frakcji w PE. Pracuje w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych oraz Komisji Transportu i Turystyki. Jest członkiem Związku Górnośląskiego i Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej.

“Chcę podziękować organizacjom reprezentującym osoby niepełnosprawne, które mnie nominowały” – powiedział Plura nie kryjąc zaskoczenia tym wyróżnieniem. Podziękował też swojej rodzinie bez której wsparcia – jak podkreślił – nie mógłby być tam, gdzie jest dzisiaj. “Drodzy przyjaciele, połączmy nasze siły, aby stworzyć Europę bez barier” – zaapelował europoseł, któremu własna niepełnosprawność ruchowa nie przeszkodziła być wcześniej przez dwie kadencje posłem na Sejm.

Niepełnosprawni mogą wybrać, gdzie zagłosują

Komisja opublikowała w piątek wykaz lokali wyborczych przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych (można ją znaleźć na stronie internetowej PKW). Powinny być one zaznaczone na obwieszczeniach wyborczych.Szef parlamentarnego zespołu ds. osób niepełnosprawnych, Marek Plura z Platformy Obywatelskiej, który sam porusza się …

Pozostali laureaci MEP Awards 2019

Pozostałymi laureatami tegorocznego konkursu zostali: Marijana Petir z Chorwacji; Francuzi – Maurice Ponga i Isabelle Thomas; Axel Woss z Niemiec; Bułgar Władimir Urutczew; Benedek Jávor z Węgier; Belgowie – Lieve Wierinck i Guy Verhofstadt; Greczynka Maria Spyraki; Rumunka Maria Grapini; Sajjad Karim z Wielkiej Brytanii; Włoszka Pina Picierino; Estończyk Urmas Paet i Merja Kyllönen z Finlandii.