Wakacje 2020: Gdzie Polacy mogą polecieć od środy?

Foto via unsplash

Rząd ogłosił nową listę krajów, do których będzie można latać bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie. Będzie ona obowiązywać od środy (29 lipca).

 

 

Australia, Białoruś, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Tajlandia i Urugwaj. Jeżeli ktoś z Państwa planował wakacje w tych krajach, to od środy (29 lipca) można polecieć do wyżej wymienionych państw bez obawy odbywania przymusowej kwarantanny po powrocie do Polski.

Europa i świat w skrócie

Sekretarz generalna Rady Europy krytykuje plany wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej. – Europa i świat w skrócie.

Polska: Lista państw dłuższa. Coraz więcej zakażeń

Na liście udostępnionej w poniedziałek (27 lipca) w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów znajdują się także ważne dla Polaków w erze przedpandemicznej urlopowe kierunki jak Egipt, Turcja czy Tunezja. Poprzednia lista – ogłoszona 14 lipca – obowiązuje do 28 lipca. Umożliwiała ona podróżowanie do Gruzji, Japonii, Kanady, Republiki Albanii, Republiki Korei i Ukrainy.

Od 29 lipca nadal nie można polecieć z Polski bezpośrednio do Portugalii i Szwecji. Rozporządzenie jest ważne do 11 sierpnia. Powiększenie listy turystycznych destynacji jest kolejnym krokiem rządu w luzowaniu epidemicznych obostrzeń.

W ubiegłym tygodniu – od soboty 25 lipca – rząd zmienił zasady uczestnictwa w imprezach sportowych. Na przykład zezwolił na większą liczbę kibiców. Zmiany zbiegły się z większą niż dotychczas liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o niemal 600 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To liczba największa od szczytu epidemii, czyli początków czerwca. W niedzielę zakażeń było od blisko 100 mniej. W poniedziałek potwierdzono 337 nowych infekcji.