Jak zrównać szanse na europejskim rynku cyfrowym?

Code, photo by Markus Spiske on Unsplash

Code, photo by Markus Spiske on Unsplash

Choć Jednolity Rynek Cyfrowy istnieje od niemal czterech lat, problemem pozostają różne systemy prawne poszczególnych państw członkowskich oraz sposób opodatkowania firm na nim działających.

 

Rozwiązanie tych kwestii jest dziś szczególnie ważne, bowiem europejskie przedsiębiorstwa z branży cyfrowej nie tylko nie mają szans w konkurencji z amerykańskimi i chińskimi gigantami, ale też napotykają przeszkody prawne na rynku unijnym.

W współpracy z Allegro.pl przyglądamy się najbardziej palącym wyzwaniom, przed którymi stoi dziś europejska branża cyfrowa i szukamy odpowiednich rozwiązań.

  • Jak zrównać szanse na europejskim rynku cyfrowym?

    Wiadomości | Gospodarka 13-01-2019

    Jak prawnie i instytucjonalnie wspierać europejskie przedsiębiorstwa działające w sektorze usług cyfrowych czy e-handlu, a przy tym dobrze chronić konsumentów? I jak opodatkować tę działalność tak, aby wszyscy czuli się potraktowani sprawiedliwie? O tym dyskutowali uczestnicy panelu pt. „Jak zrównać szanse na …

  • Europejska branża tech jest w stanie konkurować, ale na zasadach fair play

    Opinia | Promoted content | Gospodarka 28-02-2019

    Największe europejskie firmy cyfrowe są świetnie zarządzane, mają globalne ambicje oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą pomóc te ambicje zrealizować. Europejski rynek to ponad 500 milionów konsumentów. Wciąż jednak w porównaniu z ekspansją globalną firm technologicznych z USA …