Czwarta edycja Cyber Academy już 15-16 października

Cyber Academy 4

Cyber Academy 4

Cyber Academy to bezpłatne wydarzenie odbywające się dwa razy do roku, skupiające ludzi ze świata biznesu, nauki, administracji oraz studentów zainteresowanych tematyką nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

 

Na wydarzeniu pojawią się najlepsi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują najnowsze trendy w tych dziedzinach.

Pierwszego dnia konferencji dostępne będą 2. sceny w całości poświęcone cyberbezpieczeństwu.

Scena I – Biznes – dedykowana osobom nietechnicznym

Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in. jak działają cyberprzestępcy, czy sieć 5G jest bezpieczna, jak zabezpieczone są urządzenia typu IoT (live demo!).  W ramach debaty o płatnościach bezgotówkowych przedstawiciele banków i firm płatniczych będą dyskutowali o bezpieczeństwie i wyzwaniach związanych z dyrektywą PSDII. Poruszone zostaną również aspekty prawne związane z cyberbezpieczeństwem oraz historie ataków z ostatnich miesięcy. Ze względu na to, że wydarzenie odbędzie się 2 dni po wyborach parlamentarnych, nie zabraknie tematyki fake newsów oraz tego, jak partie polityczne wykorzystują Facebooka do prowadzenia kampanii.

Scena II – Technologia –  w całości poświęcona aspektom praktycznym, dedykowana specjalistom IT oraz osobom zainteresowanym podjęciem pracy w tej dziedzinie

I tu nie zabraknie dyskusji, pokazów na żywo i ciekawych prezentacji. Przedstawione zostaną aspekty Cyber Threat Intelligence i reagowania na incydenty w oparciu o wiedzę o zagrożeniach. Eksperci pokażą jak zareagować w przypadku ataku oraz jak zbudować wiedzę o tym jak on przebiegał. Omówione zostaną także testy penetracyjne – jaka jest ich rola w całym łańcuchu bezpieczeństwa, ich aspekt prawny oraz metody prowadzenia. Poruszony zostanie temat automatyki przemysłowej (OT), oraz to na co należy zwrócić uwagę, pracując w mieszanym środowisku automatyki i informatyki. Na koniec odbędzie się część poświęcona osobom, które zastanawiają się nad związaniem swojej przyszłości z cyberbezpieczeństwem.

Dzień drugi to wystąpienia na scenie głównej poświęcone w całości sztucznej inteligencji:

Od praktycznych zastosowań do wyzwań technologicznych i społecznych w niedalekiej przyszłości. Podczas konferencji pokazane zostanie nie tylko dzisiejsze wykorzystanie sztucznej inteligencji, ale również kierunki jej rozwoju w Polsce i na świecie. Uczestnicy będą mogli posłuchać o zmianach stylu życia nie tylko ludzi jako jednostek, ale również całych społeczeństw. Zrozumienie tych zmian, ich antycypowanie czy współtworzenie będzie stanowić istotną przewagę konkurencyjną dla każdego menedżera w dowolnym przez niego prowadzonym biznesie.

Udział w konferencji to świetna okazja do osobistego poznania osób, które definiują kierunki rozwoju polskiej cybernetyki i kreują technologiczne trendy!

 

Materiały video z poprzednich edycji: https://www.youtube.com/channel/UC59tg2sEq7Q3dwDt4DaEiQg

Więcej informacji oraz rejestracja:  www.cyberacademy.com.pl