Cała gospodarka nieuchronnie zmierza ku cyfryzacji – czyli VIII Big Data & AI Congress

BigData & AI Congress

Informacja prasowa


Pozyskiwanie i wykorzystywanie danych w czasie rzeczywistym, komunikowanie się urządzeń różnego typu, Machine Learning i przede wszystkim zastosowanie sztucznej inteligencji. Nad tymi zagadnieniami grono kluczowych ekspertów i specjalistów debatowało 18-19 kwietnia 2018 r. w Sheraton Warsaw Hotel podczas kongresu Big Data & AI, który odbył się równolegle z SecureTech Congress. Dwa dni merytorycznych i angażujących paneli przyciągnęły ponad 620 uczestników w ramach obu wydarzeń.

 

Dane to teraz waluta XXI wieku. Co robić, aby nie zginąć w zalewie danych? Co robić, aby natłok informacji wykorzystać na korzyść swojej firmy? Na takie pytania odpowiedzieli eksperci podczas Big Data & AI. Mówiono o korzyściach analizy dużych zbiorów danych i zastosowaniach Artificial Intelligence. Traktowano również o automatyzacji usług w biznesie oraz Machine Learning w marketingu.

Zagadnienia związane z cyfryzacją przybliżył Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji – „to jest właściwy moment, aby o BIG DATA mówić w kontekście sztucznej inteligencji”. Podczas swojej prelekcji stwierdził, że na danych można budować nowoczesne rozwiązania. Są jak powietrze, przetwarzane i wykorzystywane powtórnie, dlatego ważne jest bezpieczne przechowywanie tych informacji.

Podczas dyskusji teoretyków i praktyków z branży wynikło, że aż 80% polskich przedsiębiorstw nie jest zainteresowanych inwestycją w nowe technologie. Dlatego też podczas debat prelegenci wspólnie szukali nowych perspektyw dla sztucznej inteligencji. Powstały nowe pomysły.

Wśród ekspertów i autorytetów z branży, którzy wzięli udział w wydarzeniu możemy wymienić m.in.: Justin Kolenbrander, Piotr Prajsnar, Tomasz Motyl, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Maciej Witucki, Juho Wallenius, dr Mariusz Cholewa, Renata Juszkiewicz, Małgorzata Węgierek, Anna Tryfon-Bojarska.

Na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbyła się Wielka Gala SecureTech & Big Data Night, podczas której przyznano nagrody w konkursie “Big Data Awards”. Wśród laureatów znalazły się firmy: TogetherData, Deepsense.ai i Cloud Technologies.

Partnerzy VIII Big Data & AI:

Partnerzy Strategiczni: Atende, Dell EMC, Mash, Asseco, BIK, BIG Info Monitor, EY

Partnerzy: iwoca, Screen Network, SentiOne, SALESmanago, Abak, PROFESCAPITAL, CallPage, Gamfi

Partner Merytoryczny: Synerise

Partner Logistyczny: mytaxi

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z VIII Big Data & AI Congress.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.