Rosjanie przejęli w Polsce sieć sklepów Go Sport

Flaga Rosji, źródło: Derek Law via Flickr.com

Flaga Rosji, źródło: Derek Law via Flickr.com

Rosyjska firma handlowa Sportmaster odkupiła od Francuzów polską sieć 34 sklepów Go Sport z odzieżą i artykułami sportowymi. Wkrótce sklepy zaczną działać pod rosyjską marką.

 

„30 września w Paryżu sfinalizowano transakcję między Go Sport Group (Francja) i Sportmaster Operations (Singapur) zakupu sieci sklepów z artykułami sportowymi Go Sport Polska (część Go Sport Group)” – ogłosiła w poniedziałek nocą rosyjska firma handlowa Sportmaster w komunikacie cytowanym przez agencję Tass.

Zgodnie z umową Rosjanie przejmują od Francuzów w Polsce 34 sklepy marki Go Sport specjalizującej się w sprzedaży odzieży i akcesoriów sportowych. Sklepy w Polsce rosyjska firma kupiła za pośrednictwem swojej spółki z Singapuru, uchodzącego za jeden z rajów podatkowych w Azji. Wartości transakcji nie ujawniono.

Pod rosyjską marką

Firma Sportmaster to jedna z największych w Rosji firm handlujących artykułami sportowymi. Deklaruje, że ma 500 sklepów z takimi produktami w Rosji, na Białorusi i Ukrainie oraz w Kazachstanie i Chinach.

Zakup sieci sklepów Go Sport w Polsce to pierwsza inwestycja Rosjan w Europie Zachodniej.

„Planujemy reorganizację sklepów i uczynienie ich bardziej przejrzystymi dla klientów pod względem wyodrębnienia kategorii i odmian sportu oraz marek. W sklepach będą obecne [towary] czołowych globalnych marek sportowych oraz innych popularnych wśród odbiorców marek, w tym marek własnych Sportmastera” – zapowiedziała rosyjska firma.

Do reorganizacji sklepów w Polsce Sportmaster zamierza zatrudnić własnych menedżerów z Rosji i Ukrainy. A po pewnym czasie Rosjanie chcą zastąpić w nazwie sklepów francuską markę Go Sport własną marką Sportmaster.

Rosjan kuszą pieniądze Polaków

Firma Sportmaster w handlu odzieżą i obuwiem na rodzimym rynku ustępuje tylko sklepowi internetowemu Wilberries, który kilka miesięcy temu także zapowiadał podjęcie działalności w Polsce.

W 2017 r. szczęścia na polskim rynku handlu odzieżą szukała już rosyjska firma Melon Fashion Group. Najpierw otworzyła sklep pod marką Befree w Poznaniu, a potem w innych miastach Polski sześć innych sklepów marek Love Republic i Zarina.

Wszystkie te sklepy rosyjska firma już zamknęła, a przedstawiciel Melon Fashion Group tłumaczył to dziennikowi „Wiedomosti” wprowadzeniem w Polsce zakazem działalność centrów handlowych w niedziele. Melon Fashion Group twierdzi jednak, że w Polsce jest wielki popyt na odzież rosyjskich marek i dlatego firma ta rozważa wznowienie sprzedaży swoich towarów w Polsce, tym razem za pośrednictwem sklepów internetowych.