Cristiano Ronaldo zapłaci prawie 19 mln euro za oszustwa podatkowe

Sąd w Madrycie skazał Cristiano Ronaldo na 18,8 mln euro grzywny oraz 23 miesiące więzienia w zawieszeniu za oszustwa podatkowe. Portugalczyk przyznał się do zarzutów.

 

Gracz Juventusu Turyn przystał na porozumienie z hiszpańskim fiskusem, dzięki czemu uniknął wyższej kary.

„Wszystko poszło perfekcyjnie”

Ronaldo został oskarżony o popełnienie czterech przestępstw finansowych w latach 2011-2014, kiedy grał jeszcze w Realu Madryt. Chodzi o zatajenie przed Urzędem Skarbowym zarobków z tytułu praw do wizerunku. Jak ustalono, piłkarz ukrył 5,7 mln euro.

Portugalczykowi nie udało się uniknąć zdjęć pod sądem, mimo że – jak podaje „El Mundo” – jego prawnicy skierowali do sądu wniosek, aby nie musiał wchodzić do sądu głównym wejściem, wokół którego gromadzą się dziennikarze. Sąd wniosek odrzucił.

Jak relacjonuje hiszpański dziennik „Mundo Deportivo”, trwający 51 minut proces był formalnością. Po wyjściu z sądu Portugalczyk poinformował dziennikarzy, że „wszystko poszło perfekcyjnie”.

Sarkozy stanie przed sądem za piłkarskie MŚ dla Kataru?

Francuska prokuratura może wszcząć postępowanie przeciwko byłemu prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy’emu ws. wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw świata w 2022 r. – poinformowała w czwartek (3 sierpnia) „The Daily Telegraph”.