E-KONFERENCJA: Europa zeroemisyjna i cyrkularna – Przyszłość czy utopia?

Towards Zero-emission Europe (1)

Redakcja EURACTIV.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w eksperckiej debacie pt. „Europa zeroemisyjna i cyrkularna – Przyszłość czy utopia?”, która odbędzie się 27 czerwca 2022 r. o godzinie 12.00.

 

LINK DO REJESTRACJI 

 

Paneliści:

Robert Chciuk, Pełnomocnik rządu ds. Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Rozalina Petrova, Członkini gabinetu komisarza UE ds. Środowiska Virginijusa Sinkevičiusa

Adam Jarubas, Europoseł i członek Komisji Środowiska (ENVI) Parlamentu Europejskiego

Janek Vähk, koordynator Programu Klimat, Energia i Zanieczyszczenie powietrza w think-tanku Zero Waste Europe

MODERACJA: Karolina Zbytniewska, Redaktor Naczelna EURACTIV Polska


Postępujące zmiany klimatyczne i wynikające z nich zagrożenia wymagają od nas całkowitego przeformułowania dotychczasowych modeli produkcji, konsumpcji i stylu życia, a co za tym idzie – dążenia do neutralności klimatycznej i stworzenia zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).
W trakcie debaty omówione zostaną najważniejsze wyzwania stojące przed Unią Europejską i europejskim przemysłem w drodze do osiągnięcia tych celów. Poruszymy zatem kwestie związane ze spójną legislacją, wspierającą innowacje, rozwojem i konkurencyjnością przemysłu; potrzebą zapewnienia większego dostępu do alternatywnych surowców i źródeł energii; angażowaniem i wspólnym działaniem wszystkich interesariuszy branży, a także zmianą postaw konsumenckich u dużej części populacji.
Wydarzenie będzie składać się z dyskusji panelowej oraz sesji Q&A. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań panelistom. Zapewnimy tłumaczenie symultaniczne w dwóch językach: polskim i angielskim.

 

LINK DO REJESTRACJI 

LINK DO WYDARZENIA NA FB