Sprawiedliwa transformacja regionów węglowych: Jak ją przeprowadzić? // PODCAST

podcast, zielona energia, transformacja, odbudowa, OZE

Podcast Europejski EURACTIV.pl dostępny na Spotify i platformie Soundcloud [foto via Unsplash]

„W kwestii sprawiedliwej transformacji trzeba korzystać z doświadczeń innych regionów zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Są regiony w Unii Europejskiej i na świecie, które przechodziły transformację od węgla do innych aktywności gospodarczych i jednym z nich jest na pewno Zagłębie Ruhry” – mówi kierownik projektu elektroenergetyka w Forum Energii, Aleksandra Gawlikowska-Fyk. 

 

 

W Unii Europejskiej proces sprawiedliwej transformacji ściśle wiąże się z koncepcją unijnego “Zielonego Ładu” i przede wszystkim celem osiągnięcia neutralności klimatycznej do połowy obecnego stulecia.

Osiągnięcie tego zamierzenia jest dużym wyzwaniem i wiąże się z ogromnym wysiłkiem ze strony wszystkich państw członkowskich. Więcej szczegółów na temat transformacji energetycznej w Polsce i w Unii Europejskiej przedstawiła w rozmowie z Joanną Jakubowską z redakcji EURACTIV.pl, Aleksandra Gawlikowska-Fyk, specjalistka w polityce i regulacjach energetycznych Unii Europejskiej, kierownik projektu elektroenergetyka  w think-tanku Forum Energii.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka Podcastu Europejskiego w serwisie Spotify lub na platformie Soundcloud.

Więcej naszych Podcastów Europejskich TUTAJ