COP26: Gdzie jest ludzkość w walce o lepszy klimat? [WYWIAD]

cop26-szczyt-klimatyczny-neutralnosc-klimatyczna-zmiany-klimatu-emisje-gazow-cieplarnianych-rosja-chiny-indie-usa-biden-morawiecki-jinping-putin-unia-europejska-klimat-glasgow

Dziś rozpoczyna się szczyt klimatyczny w Glasgow. Czy przywódcy państw zobowiążą się do nowych celów, aby przestawić świat na niskoemisyjność? [Foto via Canva]

Już płacimy cenę ocieplenia klimatu i zostało niewiele kredytu do wykorzystania, jeżeli chcemy to ocieplenie utrzymać w granicy 2 stopni Celsjusza, mówi w rozmowie z EURACTIV.pl Katarzyna Snyder* z Instytutu Zielonej Gospodarki, była szefowa delegacji Polski w negocjacjach klimatycznych.

 

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przeprowadził Mateusz Kucharczyk. Wydawczynią jest Paulina Borowska.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

*Katarzyna Snyder w latach 2012-2015 była szefową polskiej grupy negocjacyjnej przy ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, UNFCCC oraz przewodniczącą delegacji Polski w Grupie Roboczej Rady ds. Międzynarodowych Aspektów Środowiska: Zmiany Klimatu w Brukseli. Doradczyni Prezydenta COP19 Ministra Marcina Korolca i Prezydenta COP24 Ministra Michała Kurtyki.

W latach 2016 -2019 wykładowca w zakresie międzynarodowej polityki klimatycznej i zmian klimatu na Uniwersytecie Carnegie Mellon w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

COP26: Co trzeba wiedzieć o szczycie klimatycznym ONZ?

Czym tak naprawdę jest COP 26 i czy to wydarzenie okaże się kluczowe dla przeciwdziałania zmianom klimatu?

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.