Dominika Lasota o COP26: Politycy nie rozumieją skali kryzysu klimatycznego [WYWIAD]

cop26-glasgow-kryzys-klimatyczny-greta-thunberg-ekologia-protest-aktywisci-dominika-lasota-Młodzieżowy-strajk-klimatyczny

COP26: Przywódcy nie rozumieją kryzysu klimatycznego?

Nie mam nadziei wobec przywódców, którzy się tutaj gromadzą. Ich wyobraźnia jest zamknięta na cierpienie, na doświadczenia ludzi z „globalnego Południa”. Mam wrażenie że są to osoby, które nie są w stanie odważnie zająć się tematem i podjąć się adekwatnych działań, mówi Dominika Lasota, aktywistka klimatyczna, działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i Fridays for Future.

 

 

 

Zapraszamy do słuchania i subskrybowania Podcastu Europejskiego w serwisach: SpotifySoundcloudApple Podcasts i Google Podcasts.

Wywiad przeprowadziła Kamila Wilczyńska. Realizatorką odcinka jest Ewelina Załuska, a wydawczynią Kinga Wysocka.

Więcej Podcastów Europejskich EURACTIV znajduje się TUTAJ.

COP26: Gdzie jest ludzkość w walce o lepszy klimat? [WYWIAD]

Dziś rozpoczyna się szczyt klimatyczny w Glasgow. Czy przywódcy państw zobowiążą się do nowych celów, aby przestawić świat na niskoemisyjność?

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy lub nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.