Polsko-niemiecka współpraca studencka

Informacja prasowa


Od 17 do 21 kwietnia ok. 60 studentów z Polski i Niemiec brać udział będzie w cyklu konferencji naukowych w ramach Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego.

 

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze to organizowana już po raz czternasty międzynarodowa konferencja skierowana do studentów warszawskich uczelni oraz studentów Uniwersytetu w Kolonii. Celem projektu jest nawiązanie relacji pomiędzy studentami oraz szeroka debata na temat stosunków polsko-niemieckich, z wyróżnieniem współpracy gospodarczej pomiędzy obydwoma państwami.

Organizatorem wydarzenia po stronie polskiej jest Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Forum składa się z dwóch części mających miejsce 17-21 kwietnia w Polsce oraz 2-6 maja w Niemczech. W tym czasie łącznie ok. 60 studentów z obu krajów uczestniczyć będzie w cyklu wykładów naukowych oraz prelekcji na temat odpowiedzialności społecznej biznesu. Poruszona zostanie również m.in. kwestia rynku pracy w współczesnej Europie oraz wzajemnych relacji polsko-niemieckich.

Ponadto, studenci będą mili okazję poznać kulturę oraz historię odwiedzanego miejsca, dzięki licznym wizytom w miejscach kultury, m.in. na Zamku Królewskim i Muzeum Narodowym w Warszawie. Uczestnicy odbędą również wizytę połączoną ze spotkaniem z korpusem dyplomatycznym Ambasady Niemiec w Warszawie. Każdy dzień Forum zakończony jest integracją oraz wspólną zabawą. Kolejna część projektu odbędzie się między 2 a 6 maja wraz wyjazdem polskiej delegacji do Kolonii.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU.