Model European Union Warsaw – rekrutacja trwa już tylko do soboty do 23:59!

Model European Union Warsaw 2018

Model European Union Warsaw 2018

Jesteście zainteresowani polityką lub dziennikarstwem, Unią Europejską, procesami rządzenia w UE, a także nawiązywaniem kontaktów z przyszłymi europejskimi przywódcami? To koniecznie się zgłoście do tegorocznej edycji Model European Union Warsaw. Rekrutacja trwa już tylko do najbliższej soboty do godz. 23:59!

 

Bringing Europeans Together Association (BETA) e.V z radością zaprasza na tegoroczną edycję Model European Union Warsaw. MEUW jest symulacją procesu legislacyjnego Unii Europejskiej. Młodzież oraz studenci z całej Europy, którzy wezmą udział w konferencji, otrzymają role europosłów, ministrów krajowych w Radzie UE oraz dziennikarzy. W trakcie symulacji będzie też możliwość spotkania się z polskimi Europosłami.

Uczestnicy symulacji będą debatować nad oryginalnymi propozycjami Komisji Europejskiej – w tym roku będą to dyrektywa NIS oraz PEPP regulacja. Jest to doskonała okazja, aby poznać strukturę i funkcjonowanie UE oraz zdobyć doświadczenie w negocjacjach, wystąpieniach publicznych i rozwinąć swoje umiejętności przywódcze. Przed rzeczywistą stymulacją uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności podczas specjalnych warsztatów poświęconych m.in. sposobom przemawiania publicznego, negocjacji, różnic międzykulturowych oraz spotkań z instytucjami UE. Warsztaty będą poprowadzone przez honorowych ekspertów. Uczestnicy zostaną również zapoznani z regulaminem obowiązującym podczas sesji plenarnych w PE i Radzie, co umożliwi owocne i płynne debaty podczas symulacji.

EURACTIV.pl objęło projekt patronatem medialnym, zaś Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce jest jego patronem honorowym.

Kiedy i gdzie?
23-28 sierpnia, w Warszawie, Polska

Nabór uczestników otwarty jest na stronie www.meu-warsaw.pl oraz www.facebook.com/meuwarsaw.

Model European Union Warsaw 2018 - Apply to join!

Model European Union Warsaw 2018 – Aplikujcie!