Janusz Reiter: Era Bidena. Jak zmieni się świat po Trumpie? // PODCAST

USA, Joe Biden, Donald Trump, wybory, ambasador, Janusz Reiter

Joe Biden Foto via flickr [jlhervàs]

Joe Biden będzie kontynuował politykę Donalda Trumpa w większości kwestii dotyczących współpracy z Polską. Możemy się jednak spodziewać bardziej otwartej krytyki Warszawy za naruszanie praworządności – mówi założyciel i przewodniczący Rady Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz były ambasador RP w USA i Niemczech Janusz Reiter w najnowszym odcinku Podcastu Europejskiego.

Zwycięstwo Joego Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oznacza nie tylko powrót Demokratów do władzy po czterech latach przerwy, ale także kres burzliwej prezydentury Donalda Trumpa, stojącej pod znakiem m.in. wojen handlowych z Chinami, jak również ochłodzenia w stosunkach transatlantyckich. Czy prezydentura Bidena przyniesie odwilż na tych polach?

„Nie ma powrotu do tego, co było przed Donaldem Trumpem. Świat przez ten czas się zmienił”, mówi Janusz Reiter, założyciel i przewodniczący Rady Centrum Stosunków Międzynarodowych, ekspert ds. międzynarodowych oraz były ambasador w Niemczech i USA w rozmowie z Aleksandrą Krzysztoszek z redakcji EURACTIV.pl. Dyplomata wskazuje, że aby stać się godnym partnerem i sojusznikiem dla Stanów Zjednoczonych, Europa musi wykazać się większym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za własne bezpieczeństwo.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka Podcastu Europejskiego w serwisie Spotify lub na platformie Soundcloud. Prowadzenie Karolina Zbytniewska.

Więcej naszych Podcastów Europejskich TUTAJ